in

Yangına Uykuda Yakalanan Aileyi Ölümden Köpekleri Kurtardı

Kocaeli’de yangına uykuda yakalanan aile, köpeklerinin havlama sesleri sayesinde kendilerini dışarı atarak yangından son anda kurtuldular.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde evlerinin mutfak kısmında çıkan yangına uykuda yakalanan 3 kişilik aile, köpeklerinin havlaması sayesinde uyanarak kendilerini son anda dışarı attı.

aileyi olumden kopekleri kurtardi 10962078 4785 m

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yangın sabah saatlerinde İzmit Yenişehir Mahallesi Hisar Sokak üzerindeki 3 katlı binanın 2. Katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre kardeşi ve oğlu ile birlikte yaşayan Naime Güzel adlı kadın, sabah erken saatlerde köpekleri Hera’nın yoğun şekilde havlamasına uyandı.

Uyandığında evde yoğun bir duman olduğunu fark eden Güzel, daha sonra mutfak kısmına yönlendiğinde alevleri gördü. Paniğe kapılan Güzel kardeşi ve oğlunu uyandırarak komşularından yardım istedi.

aileyi olumden kopekleri kurtardi 10962078 135 m

Seslere uyanan komşuların haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, mutfak kısmından çıkan ve tüm evin dumanlara kaplayan yangını kontrol altına alarak söndürdü. Yangına neden olduğu iddia edilen ve tamamen yanan aspiratörü dışarı çıkaran ekipler, evde bir süre duman tahliyesi yaptı.

aileyi olumden kopekleri kurtardi 10962078 687 m

Yangında hafif şekilde dumandan etkilenen Naime Güzel, olay yerine gelen ambulansta ayakta tedavi edildi. Sağlık durumu iyi olduğu için hastaneye götürülmeyen Güzel, uyurken yakalandıkları yangının köpekleri Hera sayesinde farkında olduklarını söyledi. Güzel, “Davlumbazın kontak kısmından çıktı herhalde yangın. Uyuyorduk sabah, köpek havladı yataktayken. Niye havlıyor diye biz de kalktık baktık. Kapıyı açtığımda yoğun bir dumanla karşılaştım. Sonra çocuğu uyandırmaya koştum dip odaya ama her yer karanlık gidemedik. Sonra sesimi duyurabildim şükürler olsun dışarı çıktık. İtfaiyeyi aramış komşular Allah bin kere razı olsun” dedi.

Kaynak: Haberler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kocaelide Köpeği Tüfekle Vurup Öldüren Müezzin Serbest Bırakıldıöç

Kocaeli’de Köpeği Tüfekle Vurup Öldüren Müezzin Serbest Bırakıldı

Başbakan Binali Yıldırım Hayvan Haklarını Koruma Tahattütnamesini İmzaladıöç

Başbakan Binali Yıldırım Hayvan Haklarını Koruma Taahhütnamesini İmzaladı!