in

Yangın Felaketinin Yaşandığı California’dan Yürekleri Yakan Görüntü

ABD’nin California Eyaletinde 110 bin kişinin tahliye edildiği yangının hızı, saatte 130 kilometreye ulaşan rüzgar nedeniyle yayılmaya devam ediyor.

ABD’nin California eyaletinde çıkan orman yangınları sonucu ormanlık alandaki yüzlerce hayvan ise öldü, binlercesi de yardım bekliyor. Yangında aralarında çok sayıda ünlü ismin de bulunduğu yaklaşık 110 bin kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı. Yanan evlerin sayısı yüzlerle ifade ediliyor.

Yangın bölgesinden çekilen bir görüntü ise sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Bir kişinin yol kenarından kurtarmak istediği tavşan yangının devam ettiği ormanlık alana doğru kaçtı. Çırpınarak yardım etmeye çalışan kişinin daha sonra kurtararak kucağına aldığı görüntü mutlu son ile bitti.

Yanan ormanlık alanın içerisinde hala kurtarılmayı bekleyen binlerce hayvanın oluşu, hayvanseverleri tedirgin ederken 1000’e yakın itfaiyecinin yoğun bir şekilde yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

californiaormanyangini 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

1000’e yakın itafiyecinin müdahale ettiği yangınlar, kuru ve sert şekilde esen rüzgarlı hava nedeniyle geniş bir alana yayıldı.

californiaormanyangini 1

Lüks evlerin ve malikanelerin bulunduğu Bel Air bölgesindeki alevlere müdahale eden itfaiye birimleri, bu bölgedeki yangının halen kontrol altına alınamadığını açıkladı. Bölgede evleri bulunan ünlü isimler de sosyal medya hesaplarından yaşadıklarını anlatan paylaşımlar yapıyor.

californiaormanyangini 2

Onlardan biri olan Amerikalı şarkıcı Lana Del Rey, twitter hesabı aracılığıyla, “Interstate 405’te ilerliyorum ve arabamın üzerine küller düşüyor” mesajını paylaştı.

californiaormanyangini 4

Aynı karayolu üzerinde akşam saatlerinde ilerleyen bir araçtan çekilen görüntü 24 saat içinde 300 binden fazla kere paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedimüzkali 1

Kedi Müzikali’nin Oyuncularını Gerçek Kedi Zanneden Rehber Köpek Sahneyi Bastı

Gölet İnşaatında Günlerce Mahsur Köçalan Tilki Ölmek Üzereyken Kurtarıldı

Gölet İnşaatında Günlerce Mahsur Kalan Tilki Ölmek Üzereyken Kurtarıldı