in ,

Yalova Ormanlarındaki Yaban Hayatı Fotokapanlara Yansıdı

Birçok vahşi hayvana ev sahipliği yapan Yalova ormanlarındaki yaban hayatı fotokapanlara yansıdı. Doğa Koruma ve Millî Parklar Yalova Şube Müdürlüğü tarafından konulan kameralar vahşi hayvanları anbean görüntüledi.

Bölgeye kurduğu 28 ayrı fotokapanla tür tespiti yapıp ormandaki biyolojik çeşitliliği takip eden ekipler, gece ve gündüz alınan görüntülerle yaban hayatını kontrol ediyor. Kent ormanlarındaki hayvanların ihtiyaçlarını belirleyip onları hayata geçiren ekipler, tür çeşitliliğini ve sayılarını da fotokapanlar sayesinde takip edebiliyor. Son olarak bölgeye kurulan fotokapanlara takılan görüntülerde, gecenin karanlığında gezen anne ayı ve yavruları ile domuz sürücü ve çakallar fotokapanlar tarafından görüntülendi.

Yalova Ormanlarindaki Yaban Hayati Fotokapanlara Yansidi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Susayan Çakalın Kana Kana Su İçmesi Fotokapanlara Yansıdı

Havaların aşırı ısınmasıyla su bulmakta zorlanan çakallar için bölgeye su yalağı koyan ekipler, yalak karşısına monte ettikleri fotokapan sayesinde çakalları görüntülemeyi başardı. Susayan bir çakalın yalaktan kana kana su içmesi kameraya anbean yansıdı. Ormanlık alanda ilerlemeye çalışan bir kaplumbağanın fotokapana yansıyan sevimli görüntüsü de dikkat çekti.

Yalova Ormanlarindaki Yaban Hayati Fotokapanlara Yansidi 1

“Maksadımız Hayvanları Doğal Ortamlarında Koruyabilmek.”

Doğa Koruma ve Millî Parklar Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan, fotokapanlar sayesinde boz ayı, yaban domuzu ve yaban kedisi gibi türleri tespit edip takibini yaptıklarını belirterek, “Maksadımız hayvanları doğal ortamlarına müdahale etmeden koruyabilmek. Üremelerine doğal ortamda bir engel varsa o maniyi ortadan kaldırarak hayvan neslini artırmak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayagi Bahce Teline Sikisan Kedi 9 Saat Sonra Kurtarildi

Ayağı Bahçe Teline Sıkışan Kedi 9 Saat Sonra Kurtarıldı

Kuyuda Bulunan Iki Kopegin Imdadina AFAD ekipleri Kostu

Kuyuda Bulunan İki Köpeğin İmdadına AFAD ekipleri Koştu