in

Yalova Belediye Başkanı Geri Adım Attı: Veteriner İşleri Müdürü Açığa Alındı

Eski bir barınak çalışanı tarafından Yalova Hayvan Barınağı’nda çekilen görüntülerin ardından Veteriner İşleri Müdürü Açığa Alındı.

Yalova hayvan barınağında çekilen ve eski bir barınak çalışanı tarafından basına paylaşılan köpeklerin can çekiştiği görüntülerin ardından Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman görüntülerin gerçeği yansıtmadığını açıklamıştı.  Eski belediye çalışanı Veteriner İşleri Müdürünün, bakımevinde her hafta pazartesi ve salı günlerini temizlik günü (ÖLDÜRME) olarak ilan ettiği, bu güne de ‘’ Düzenleme Günü ‘’ adını verdiği ve rutin olarak yapılan katliamlar için personellere görev verdiğini iddia etmişti.

kan-donduran-iddia-yalova-belediyesi-bakimevinde-her-hafta-kopeklere-otanazi-yapiliyor

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvan aktivistlerini ayağa kaldıran görüntüler ve itiraflara sosyal medyadan da büyük tepki topladı. İlk açıklamasında suçlamaları kabul etmeyen Belediye Başkanı Vefa Salman bugün geri adım atarak Veteriner işleri müdürünün açığa alındığını açıkladı

Yalova Belediye Başkanı Geri Adım Attı: Veteriner İşleri Müdürü Açığa Alındı

İşte Salma’nın açıklaması:

“Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada ortaya çıkan görüntülerle ilgili olarak, Veteriner İşleri Müdürünün tarafıma yapmış olduğu açıklama doğrultusunda bende kamuoyuna bilgi paylaşımında bulunmuştum. Ancak yapmış olduğumuz incelemeler ve sosyal medyada yayınlanan videolar dolayısıyla konunun farklı boyutlarının olduğu anlaşılmış olup, riyaset olarak konuyla ilgili ivedilikle incelemeler başlatılmıştır.
Yapılan incelemeler ve değerlendirmeler neticesinde Veteriner İşleri Müdürü Erkut Ferhatoğlu hakkında bu sabah (16.06.2017) itibariyle idari ve disiplin soruşturması başlatılmış olup, kendisi açığa alınmıştır. Ferhatoğlu’nun yanı sıra bu olayda sorumluluğu olabilecek tüm personellerle ilgili de inceleme yapılmakta olup, soruşturma sonucunda olayda payı bulunan tüm personellerle ilgili de adli ve idari soruşturmalar açılacak ve gerekirse iş akitleri sonlandırılacaktır.
Yalova Belediyesi’nin ve şahsımın böyle bir haberle gündeme gelmesinden dolayı büyük hicap duyuyorum. Doğduğu andan itibaren yaşamı hayvanlarla iç içe geçmiş, Veteriner Hekim diplomasına sahip, bu işin eğitimini almış ve göreve geldiği günden beri can dostlarımızın daha rahat bir yaşam sürebilmesi için birçok konuda çalışmalar yapan, bir insan olarak yapılanlara göz yummam asla söz konusu olamaz.
Bizleri bu konuda aydınlatan, doğruyu bulmamızı sağlayan öncelikle tüm hayvanseverlere çok teşekkür ediyorum. Birlikte birçok yeniliği Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğümüz bünyesine kazandırdığımız hayvansever dostlarımız ile birlikte bundan sonra da destekleriyle yine önemli çalışmalar yapacağımıza eminim.
Kamuoyuna saygılarımla…”

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Yalova Belediye Başkanı Geri Adım Attı: Veteriner İşleri Müdürü Açığa Alındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Hayvan Barınağı Temizleme Projesi” öç

Beyoğlu Belediyesi Hayvan Barınağı’nda Gönüllü Temizlik

Dog dog with tick shutterstock 222021178 758x426

Keneler Köpeğinize Ciddi Zararlar Verebilir