in

Yalova Barınağı’nın Çatısına Bu Defa Bir Otomobil Uçtu

Yalova Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin bulunduğu köprülü kavşakta sürücüsünün kontrolünü kaybettiği otomobil, Yalova Belediyesi Hayvan Barınağı’ndaki bir barınağın çatısına uçtu. Geçtiğimiz yıl da aynı barınağın çatısına bir kamyonet düşmüştü.

yalovakaza-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yaralanan sürücü Yalova Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, otomobilin düştüğü bölümdeki köpeğin kazadan yarım saat önce sahiplendirildiği ortaya çıktı.

Yalova Şehirlerarası Otobüs Terminali köprülü kavşağında 77 BD 003 plakalı otomobili kullanan 25 yaşındaki K.D., Yalova yönüne dönüşü sırasında direksiyon kontrolünü yitirdi.

yalovakaza-ajanimo3

Demir korkuluklara çarpan araç, yaklaşık 10 metrelik yükseklikten Yalova Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğü’ne ait hayvan barınaklarından birisinin sac çatısına düştü. Kaza, 112 Acil Servisi’ne bildirildi. Ambulansla Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan sürücü tedavi altına alındı. Sürücünün sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

yalovakaza-ajanimo2

Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman da barınağa gelerek incelemelerde bulundu. Aracın düştüğü barınaktaki bulunan bir köpeğin kazadan yarım saat önce sahiplendirildiği ortaya çıktı. Kazada barınaktaki hiç bir hayvanın zarar görmediği belirtildi.

Bu İlk Kaza Değil

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında da aynı üst geçitte seyir halindeyken kontrolden çıkan kamyonet metrelerce yükseklikten hayvan barınağına uçmuştu.

yalovakaza-ajanimo4

Araç sürücüsünün sıkıştığı ve itfaiye ekipleri tarafından yaralı olarak kurtarıldığı kazadan birkaç saat önce köpeklerin temizlik için tahliye edilmesiyle kazadan kurtulduğu kaydedilmişti. Bir sene dolmadan aynı yerde gerçekleşen ikinci kaza, barınağın yer seçiminin doğru olup olmadığı ve köprülü kavşağın güvenli olup olmadığı sorularını akla getirdi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yazlikcilar 1 1

Yazlıkçılara Uyarı: Hayvan Sevgisi Mevsimlik Bir Şey Değil!

mudanya ajanimo1

Sokak Köpeği Kadın Sürücü Sayesinde Ölümden Döndü