in

Yaban Hayvanlarını Öldürmenin Cezası Belli Oldu!

Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 2021-2022 av döneminde av ve yaban hayvanları tazminat bedellerini belirledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli imzasıyla yayımlanan tablodaki rakamlara idari yaptırım cezaları dahil edilmezken, geçtiğimiz yıl dağ keçisi, yaban keçisi ve boz ayı aynı kategorideyken bu yıl kategorileri güncellenerek ceza miktarları da artırıldı.

boz ayi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Çizelgelere göre Gümüşhane dağlarının süsü olarak nitelendirilen koruma altındaki çengel boynuzlu dağ keçisi ve yaban keçisi vurmanın cezası bir önceki yıla göre yüzde 116 oranında artırılarak 60 bin liraya, ceylan vurmanın cezası yüzde 80 oranında artırılarak 25 bin liraya, kızıl geyik vurmanın cezası yüzde 55 artırılarak 35 bin liraya yükseltilirken, boz ayı vurmanın cezası bir önceki yıla göre yüzde 8 artırılarak 30 bin lira olarak belirlendi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Gümüşhane Şube Müdürlüğünün sosyal medya hesaplarından paylaştığı tabloya göre diğer tüm koruma altındaki hayvanları kaçak avlamanın cezaları ortalama yüzde 10 oranında artırılırken, kurum yetkilileri vatandaşları cezaya maruz kalmamaları için kurallara uymaya davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye Binasi Pamuka Emanet

Belediye Binası Pamuk’a Emanet

Yavru Kopegi Boynuna Ip Dolayip Surlarda Olume Terk Ettiler 1

Yavru Köpeği, Boynuna İp Dolayıp Surlarda Ölüme Terk Ettiler