in

Ya Hak’tan Yana Olup Yaşam Hakkına Sayı Duyacaksın Ya Da Batıl’a Hizmet Edip Can’lara Kıyacaksın!

Bu metnin sonunda alıntılanan yazı, yeni tanıştığım ve kendisine hayvan sever yerine, hayır sever diyen çok özel bir kadına ait. O’nunla, Eyüp’teki hayvanlar için, vatandaş ve belediye işbirliği ile çözümler üretmek üzere, Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Bey’le yaptığımız toplantıda tanıştım.
Nesrin Uzun yıllardır, haftanın beş günü Üsküdar’dan kalkıp Pirinççi’ye -atılan, terkedilen- köpekleri beslemeye gidiyormuş.

Hani şu Eyüp Belediyesi’nin acımasızca topladığı ama İBB, hükümet, muhalefet ve STK’ların sessiz kaldığı köpekler var ya, onları Nesrin Uzun Hanım ve Nesrin hanım gibi HAKka hizmet edenler besledi büyüttü. Hem de yazın sıcağı, kışın soğuğu demeden.

Emel ve eşini de bu toplantı vesilesi ile tanıdım. Onlar da ormana atılan, Allah’ın sessiz kullarını, yaz kış demeden besleyen iki güzel insan. Sonra Huysuz İhtiyar diyor kendine ama yüreği güzel genç bir adam olan Ramazan Ölçer… Yıllarca ormandaki canları besleyen konuştuğum ama henüz tanışmadığım koca yürekli adam TC Oral Yalçın….
Orman Beslemecisi” diyorlar kendilerine. Haberiniz var mı!

Hani şu ısırıyor diye şikayet ettiğiniz ve hepsi de birbirinden basiretsiz kişiler tarafından yönetilen belediyelerin, bakamadığı için ormana attığı ya da bir heves alınıp sonra terk eden insanların bıraktığı CAN’ lara bakıyorlar. Hepsinin huyunu suyunu, rengini, kokusunu, dokusunu biliyorlar. Dikiz aynasında, geride kalan CANlarının yanında kalıyor bir yarıları…
Selvi Boylum Al Yazmalım’da sorar ya kadın, Sevgi neydi? diye. Sonra devam eder “Sevgi, emek miydi?” diye.
Emek verdiğini seversin, gözünden bile sakınırsın.
Emek vermemişsen, ömründe bir kez bile birini sevmemişsen ve de sevilmemişsen, öyle kolaydır ki vazgeçmek, acımasızca toplamak, yerlerde sürüklemek, yaşlısına gencine, küpelisine küpesizine bakmadan iğne ile vurmak. Üst üste yığmak. Milyon dolarları gömüp, KISIRKAYA’da yapılan modern hayvan hapishanesine mahkum etmek…
Empati de mi kuramıyorlar diye soruyorum ve sonra diyorum ki; hayatlarında hiç sevmemiş ve sevilmemişler ki, Allah’ın sessiz kullarını, sessizce sevenlerle empati kurabilsinler.
Ne fena bir hal…
Kimisi evlat, kimisi eş, kimisi de anne babadır…
Ama anlaşılan o ki, tüm rollerini, toplum istediği için yerine getirmişler. Evlatları, anne ve babaları dahil kimseyi sevmemiş, kimse tarafından da gerçekten sevilmemişler.

Ama “Orman Beslemecileri” çok başka…
Burada, insan kimliği dışındaki tüm kimlikler hükmünü yitirmiş. Onlardan biridir Nesrin Uzun hanım… Nesrin hanım baş örtülü bir hanım mesela. Ama bu dünyada herkes sadece İNSAN…
Kimse kimsenin ötekisi değil…
Eyüp Belediyesi’nin acımadan iğneler atıp topladığı, yerlerde sürüklediği canları için canı öyle yanmış ki!!! Haykırıyor, yalvarıyor. Bu zalimlikle baş edemeyeceği için “bir yer gösterin orada besleyelim” diyor.
Aşağıdaki yazısını okuduğumda bir kez daha anladım ki, HAKka hizmet eden sevgiyle, BATILA hizmet eden öfke ve nefretle var olmak zorunda.
HAK’ka hizmet eden BİR…
BATILA hizmet edenin ise ÖTEKİSİ çok….

İşte Nesrin Uzun’un o yazısı…

Çocukluğumda sobamıza odun atarken üzerinde böcek var mı yok mu diye bakan, kurbanımızın gözleri rahatsız olmasın diye, tülbenti yıkayıp apresini akıttıktan sonra ütüleyip öyle bağlayan, turfanda meyve ilk eve gelirken bir fakiri de soframıza davet eden anne ve babanın evladıyım .

12 senedir Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçip orman beslemesi yapmaktayım.

Benim;
Canlarım, 
Çaresizlerim, 
Açlarım, 
Yaz gününde susuzlarım, 
Geldikleri evlerine mahallelerine dönmeyi bekleyenlerim 

Bizim sesimiz olur musun dediler.

Kıymayın gariplerime,
Toplamayın onları,
Gidecek yerleri kalmadı zavallılarımın . 

Suçları yaratılmak mı?
Ellemeyin Allah aşkına…
Osmanlı torunuyuz biz, yakışmaz bize çok acı çekiyorlar…

Huzuru mahşerde her biri yapışacak yakamıza…
Veremeyiz hesabını…
Vallahi de billahi de 

Yapmayın!!!
Yapmayın!!!
Yapmayın!!!

Başka bir bölgeye gönüllülerle birlikte alıp orada biz yine onları besleyelim…
Olmaz mı !!! 

Seslerine kulak vermeniz dileğimle.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eyüp Belediyesine Bir Tepkide Ünlü İsimlerdenöç

Eyüp Belediyesi’ne Bir Tepki de Ünlü İsimlerden

Yeni Zelanda’nın ‘First Kedisi’ Kameralar Karşısına Çıktıöç

Yeni Zelanda’nın ‘First Kedisi’ Paddles