in

Wikileaks’in Kurucusu Tutuklandı Peki Fenomen Kedisine Ne Oldu?

İngiltere’deki Ekvador Büyükelçiliğinden çıkarılarak İngiliz polisi tarafından gözaltına alınan WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange’in fenomen kedisi James’in kurtarıldığı ortaya çıktı.

WikiLeaks‘in kurucusu Julian Assange‘in İngiltere’nin başkenti Londra’daki Ekvador Büyükelçiliğinden çıkarılarak tutuklanmasından sonra Assange ile birlikte büyükelçilikle kalan fenomen kedi James’in durumu internet kullanıcılarının ilgi odağı haline geldi.

Avustralyalı aktivist ve aynı zamanda Assange’ın avukatı olan Carlos Poveda ise konuya ilişkin, “En azından kedi kurtarıldı. Evet, teslim edildi. Elçilikten haftalar önce ayrıldı” dedi.

Wikileaks’in Kurucusu Tutuklandı Peki Fenomen Kedisine Ne Oldu 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İtalyan gazetesi La Repubblica’ya de Assange’ın kedisi James’in kurtarılıp daha sağlıklı bir yaşam sürdüğü haberini yaptı. Yazar James Ball ise Twitter’dan yaptığı açıklamada, ifadelerini kullandı.

Wikileaks’in Kurucusu Tutuklandı Peki Fenomen Kedisine Ne Oldu 3

Ekvador, geçtiğimiz yıl İspanyolca yazılı bir bildiri göndererek Assange’dan, büyükelçilikte birlikte kaldığı kedisinin “yiyeceği ve hijyeni” gibi bakımıyla ilgilenmesini istemiş, kendi tuvalet ve banyosunu temizlemesi gibi kuralların yer aldığı bildiride Assange’a, ayrıca iyi bakmaması halinde kedisine el konulabileceği belirtilmişti.

Wikileaks’in Kurucusu Tutuklandı Peki Fenomen Kedisine Ne Oldu 2

Assange’a çocukları tarafından hediye edilen kedi zaman zaman büyükelçiliğin önünde toplanan gazetecileri izlerken görüntüleniyordu.

Kedi adına açılmış “Elçilik kedisi” isimli bir de Twitter hesabı bulunuyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kutahya 1o kopek zehirlenerek olduruldu

Katiller Bu Sefer Kütahya’da Ortaya Çıktı, 10 Köpeği Zehirlediler

Trakya’da Rüzgâr Enerji Santralı’na Karşı Zafer KazanıldıÖÇ

Trakya’da Rüzgâr Enerji Santralı’na Karşı Zafer Kazanıldı