in

Wikileaks’in Kurucusu Assange’ın Yeni Arkadaşı: EmbassyCat

Londra’daki Ekvador Büyükelçiliği’nde yaşayan Wikileaks’in kurucusu Julian Assange’a çocukları kedi yavrusu hediye etti. Minik kedi için sosyal medya sitesi Twitter’da, EmbassyCat (elçilik kedisi) kullanıcı adlı bir profil oluşturuldu.

assangekedi-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Adı henüz konulmayan Assange’ın kedisinin elçilikteki maceraları Twitter üzerinden paylaşılıyor. EmbassyCat hesabında, kedi yavrusunun Assange’ın göğüsünde uyuduğu ve Assange’ın kediye yakın ilgi gösterdiğine dair fotoğraflar da paylaşıldı.

Yaklaşık 4 Yıldır Bir Odada Yaşıyor

Birleşmiş Milletler (BM) Şubat ayında, İsveç ve İngiltere’yi ‘keyfi olarak gözaltına’ alındığı gerekçesiyle şikayet eden Assange’ın lehine karar vermişti. BM’nin keyfi tutuklamalarla ilgili çalışma grubu, Assange’ın İngiltere’deki tutukluluk halinin ‘keyfi olduğunu’ bildirmişti. Assange’ın avukatları bu gelişmeler çerçevesinde İsveç’e, BM kararının dikkate alınması için çağrıda bulunmuştu.

assangekedi-ajanimo3

19 Haziran 2012’de İngiltere’deyken, hakkındaki İsveç’e iade kararının ardından Londra’daki Ekvador Büyükelçiliği’ne sığınan Assange, yaklaşık 4 yıldır diplomatik misyonun bir odasında yaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

boğaziçi ajanimo2

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Patilerin Şefkatli Dostları

saklanamayan kediler 1 1 e1464537235243

Kedilerin En Sevdiği Oyun: Saklambaç ve Sobelenen Patiler