in

Wiener Dog, Filmekimi Gösterimlerinde Yerini Aldı

Hayatını birbirinden farklı insanlara dostluk ederek geçiren bir köpeğin kesişiminde insan ilişkilerini irdeleyen Wiener-Dog filmi, Filmekimi festival programında sinemaseverlerle buluşuyor.

dog-on1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 15’inci kez düzenlenen Filmekimi’nde  7-16 Ekim tarihleri arasında 50 farklı film gösterimde olacak.

dog1

Todd Solondz’un  Kara Mizahlı Wiener Dog’u

Kara mizahtan vazgeçmeyen yönetmen Todd Solondz’un 2011 yapımı Dark Horse’tan sonra çektiği ilk uzun metrajlı film olan Wiener-Dog, birbirine bir “sosis” köpek aracılığıyla bağlanan dört kısa hikâyeden oluşuyor.

dog3

Todd Solondz’un 1995 filmi Oyun Evine Hoşgeldiniz’in bir anlamda manevi devam filmi olan Wiener-Dog, IndieWire’a göre Todd Solondz’un en öfkeli, en radikal, en sivri filmi. Wiener-Dog’ta hikâyelerin kesişiminde yer alan köpek, hayatını birbirinden farklı insanlara dostluk ederek geçiriyor. Bir köpeğin arkadaşlık üzerine insanoğluna verebileceği dersleri vurgularken, her biri farklı bir sorunsal ve iç dünya ile gelen karakterleri de sırayla ön koltuğa oturtmayı başarıyor.

dog2

Wiener-Dog’un görüntü yönetmeni, Carol’da da çalışan Edward Lachman. Bu kapkaranlık, kararlı ve ziyadesiyle albenili film, Amerikalı olma deneyimi üzerine kalemini hiç sakınmayan “siyaseten doğruculuktan” alabildiğine uzak bir komedi.

Kaynak: Duvar Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Untitled 1

Burdur Gölü Kuruyor, Kuşlar Gelmiyor

at on 1

Uludağ’da At Kesenler Suçüstü Yakalandı