in

Vücudundan 60’a Yakın Saçma Çıkarılan Kızıl Geyik Tedavi Altına Alındı

Avcılar tarafından vurulan kızıl geyik Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince tedavi altına alındı.

Bilecik’te avcılar tarafından silahla vurularak yaralanan kızıl geyik, Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tedavi edildi.

Bilecik’in Söğüt ilçesinde av tüfeği ile vurulduktan sonra köpekler tarafından vücudunun bazı yerleri parçalanan yaralı kızıl geyik Sakarya Nehri kıyısında köylüler tarafından bulunarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Bilecik Şube Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. Daha sonra Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine getirilen geyik hemen tedavi altına alındı. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri vücudundaki 60’a yakın saçmayı çıkarttıkları geyiğe yaklaşık 150 dikiş attı.

bilecik vurulan kızıl geyik 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gerçekleştirilen tedavi hakkında bilgi veren Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, geyiğin ilk geldiğinde kendinde olmadığı belirterek, ”Kızıl geyiğimize ilk olarak serum tedavisi yaptık. Ardından yaralı yerlerini tıraşlayarak vücudundaki saçmaları çıkardık. Yaklaşık 150 dikiş attık. Muhtemelen yarın ayağa kalkar, hayati tehlikesi geçti. İyileşince doğal ortamına salacağız” ifadesine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi fare oyunu

Bodrum’da Kedi Fare Oyunu Kameraya Yansıdı

su damuru

İstanbul Sahilinde Su Samuru Görüldü