in

Vücudunda Bulunan Tümörün Alınması için Moskova’ya Götürülen Leopar

Rusya’da vücudunda tümöre rastlanan Asya leoparı ameliyat edilmek için Kuzey Kore sınırından uçakla Moskova’ya götürüldü.

Rusya‘nın Kuzey Kore ve Japon Denizi‘ne sınırı bulunan Primorski bölgesinde geçtiğimiz yıl Mart ayında bir araç Asya leoparına çarptı. Yaralı leoparı bir avcı fark ederek yetkililere haber verdi. Hayati tehlikesi bulunan leopar ameliyat edilerek yeniden hayata döndürüldü. Bölgedeki hayvanat bahçesinde tutulan leoparda geçtiğimiz günlerde veterinerler tarafından tümör tespit edildi. Bölgedeki hayvan klinikleri tümörü almak için yeterli donanıma sahip olmadığından, Asya leoparının Moskova‘da ameliyat edilerek tümörün alınmasına karar verildi.

leopar2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yaralı halde bulunduktan sonra “Elbruz” ismi verilen leopar, Primorski bölgesinden kargo uçağıyla Moskova’ya getirildi. Uçaktan indirilen leoparı Moskova Hayvanat Bahçesi’nden yöneticiler ve veterinerler karşıladı. Elbruz isimli leopar özel bir araçla hayvanat bahçesine taşınırken hayvanat bahçesi yetkilileri, leoparın ameliyata hazırlandığını, tüm koşulların sağlanmasının ardından leoparın ciddi bir ameliyat geçireceğini ve vücudunda bulunan tümörün alınacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Yemek Bulamayan Hayvanlara Jandarma Desteğiöç

Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Yemek Bulamayan Hayvanlara Jandarma Desteği

Karla Kaplı Dere Kenarına Düşen Yavru Köpek Vatandaşların İhbarı ile Kurtarıldıöç

Karla Kaplı Dere Kenarına Düşen Yavru Köpek Vatandaşların İhbarı ile Kurtarıldı