in

Vücudunda 15 Saçma ile Barınağa Terk Edildi!

Manisa’da hayvan barınağına terk edilen ‘Samoyed’ cinsi bir köpeğin baş ve vücudundan toplam 15 saçma çıkartıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı‘na 15 gün önce, ‘Samoyed’ cinsi bir köpek terkedildi. Av tüfeğiyle vurulduğu belirlenen ve ölmek üzere olan hayvan, Manisa Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Reyhan Elbirliler ve barınak görevlileri tarafından veterinere götürüldü.

8388152

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Köpeğin baş ve vücudundan toplam 15 saçma çıkartıldı. ‘Oscar’ adı verilen sevimli köpek, tedavisinin tamamlanmasının ardından İzmir’den gelen bir kişiye verilerek, sahiplendirildi.
Manisa Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Reyhan Elbirliler, köpeğin ilk geldiğinde ağzından kan boşaldığını belirterek, “Durumu çok kötüydü. Zavallı hayvana yapılan tam bir vahşet. Neyse ki iyileşip, yeni yuvasına kavuştu” dedi.

Vücudunda 15 Saçma ile Barınağa Terk Edildi!

Erbirliler, cins köpeklerin hevesle alındığını, ancak daha sonra bakılmayıp, sokağa terkedildiğini anlatırken, “Bir canlının sorumluluğunu almanın sadece besleme ya da sevme olduğunu sanan toplumlarda, petshop’larda hayvan satışı yasaklanmalı. Hatta bir süreliğine üretim çiftlikleri bile kapatılmalı. Barınaklardaki, bakımevlerindeki köpekler sahiplendirilerek, bir yuvaya kavuşana kadar üretim yapılması çok sakıncalı” diye konuştu. Erbirliler, petshoplardan hayvan alınmamasını da istedi.

Vücudunda 15 Saçma ile Barınağa Terk Edildi!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dev Dolu Taneleri Koyunları Öldürdüöç

Dev Dolu Taneleri Koyunları Öldürdü

Oyuncu Murat Ünalmışın Can Dostu Maximus Dizi Setinde Hayatını Kaybettiöç

Oyuncu Murat Ünalmış’ın Can Dostu Maximus, Dizi Setinde Hayatını Kaybetti