in

Kendisine Emanet Edilen Köpeği Tecavüz Ederek Öldürdü Volkan Uzun Tutuklandı!

Ankara’da kendisine emanet edilen köpeğe tecavüz ederek öldürmekle suçlanan Volkan Uzun isimli sapık gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Sosyal medyada herkes olaya büyük tepki gösterince savcılık karara itiraz etti, şüpheli Uzun tutuklandı.

Ankara’nın Çankaya ilçesinin Küçükesat semtinde yaşandığı iddia edilen olayda, Volkan Uzun isimli şahıs bakması için kendine emanet edilen Arya isimli cocker cinsi köpeğe tecavüz ederek ölümüne öldürdü. Köpeğe tecavüz etmekle suçlanan Volkan Uzun’a sosyal medyada binlerce tepki yağarken Twitter’da da #VolkanUzunKatildir ve #VolkanUzunTutuklansın hashtagleri gündem oldu.

22 Temmuz günü Çankaya’nın Küçükesat semtinde saat 04.00 sıralarında, bir köpeğin çığlıkları üzerine komşular “bir köpeğe işkence” edildiği iddiasıyla ihbarda bulundu.

GÖZALTINA ALINIP SERBEST BIRAKILDI

Olay yerine gelen polisler kapıyı kırarak içeri girdi. İddialara göre, içeriği girdiklerinden Uzun’u yarı baygın, yanında da hareketsiz haldeki köpeği buldular. Yapılan muayenesinde köpeğin öldüğü anlaşıldı.

Şikâyet üzerine Uzun, hakkında ‘mala zarar verme’ suçundan soruşturma başlatıldı.

Şüpheli Volkan Uzun, ifadesi alındıktan sonra “haftada iki gün imza” şeklindeki adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Sosyal medyada ‘Volkan Uzun tutuklansın’ paylaşımları yapılırken, savcılık şüphelinin serbest kalması kararına itiraz etti. Daha sonra 9 ayrı şuçtan aranan ve tutuklanan Volkan Uzun ifadesinde tecavüz iddiasını reddetti.

Mezopotamya Ajansı, Ceza Muhakemesi Kanunu’ndan (CMK) olaya atanan avukata ulaştığını duyurdu. İsmini vermek istemeyen avukat Uzun’un serbest bırakıldığını paylaşarak, failin avukatıyla da görüştüğünü, kendisinin ‘mala zarar verme’ nedeniyle suçlanan bir kişinin gözaltısına çağrıldığını, karakola geldikten sonra olayın köpeğe tecavüz suçlaması olduğunu öğrendiğini ifade ederek, böyle bir dosyada görevlendirildiğine çok üzüldüğünü söylediğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ağaçta Uyuma Konusunda Ustalaşan 14 Kediöç 1

Ağaçta Uyuma Konusunda Ustalaşan 14 Kedi

pomerian boo

Cins Hayvan Merakları Yüzünden Dolandırılıyorlar