in

Vicdansız İnsanı Yüzünden Gözyaşlarına Boğuldu!

Kıbrıs Gazimağusa’da vicdansız şahıs, ‘sahibi olduğunu sandığı’ köpeği arabanın arkasına hapsederek, zavallı cana eziyet etti. Hayvan severler köpeğin ağladığını görünce polisi çağırarak olaya müdahale etmek istese de, polis işlem yapmadan olay yerinden ayrıldı.
kibris-kopek-ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Açlık ve susuzluğa mahkum edilen köpeğin gözünden dökülen yaşlar, yürekleri burktu. Köpeği bu işkenceden kurtarmak isteyen duyarlı vatandaşlara izin vermeyen köpeğin sahibi olan vicdansız şahıs, su ve yiyecek verilmesine de izin vermedi.

Olayın polise bildirilmesi üzerine ise, polis işlem yapmadan olay yerinden ayrıldı.

Olayı gören vatandaşlar şu açıklamayı yaptı: “Mağusa’da sahibi olduğu yazılan kişi, bir köpeği arabanın ardına hapsetti. Hayvan kim bilir ne kadar süreden beridir aç ve susuz. Havyanseverler, sabahtan beri ağlayan bu köpeği farketmişler. Su ve yiyecek vermeye çalışmışlar. Sahibi izin vermediği gibi, kim gelirse gelsin köpeğin arabadan çıkarılmasına da izin vermeyeceğini söylemiş. Hayvanseverler polise haber verdiler. Polis sadece olay yerine gelip aracın plakasını aldı. Herhangi bir işlem yapma gereği bile duymadı.”

Bunun nedeni ise, havyanlara yapılan zulüm için polisin işlem yapma yetkisi yok. Bu yetkiyi “İlgili Bakanlığa” ait.

Bu nedenle olaya o anda müdahale edilemiyor. Şikayet dilekçesi ile olayın takipçisi olunması gerekiyor. Bu uzun bir süreç. Şuan olayla HAYTAP ilgileniyor ve imza kampanyaları ile hayvan severler seslerini duyurmaya çalışıyor. Ancak yapılması gereken en önemli şey, bir çok haberde belirttiğimiz gibi dilekçe vererek yasal süreç başlatmak. Yoksa sadece üzülmekle yetineceğiz.

Bu kez acıdan köpeğin gözündeki yaşlar yine sel oldu. O köpeğin gözündeki yaşları gören bir yetkili olur mu? diye düşünmeden de edemiyor insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

barney kedi mezarlik ajanimo 7 1

Mezarlık Bekçisi Barney Son Yolculuğuna Uğurlandı

hayvan simulasyon ajanimo 1

Hayvanlarla İlgili Simülasyon Oyunları