in

Viaport Asia’dan “İsraf etme, yardım et” Kampanyası

Soğuk kış günlerinde sahipsiz hayvanlar için harekete geçen işletmelerden birisi de Viaport Asia oldu. İsraf etme, yardım et kampanyası kapsamında günde 500 kg’a yakın yiyecek, sahipsiz hayvanlar için toplanıp hayvanların yoğun olarak yaşadığı kırsal alana bırakılıyor.

sokak-kopek-ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Pendik Belediyesi ve gönüllü hayvan severlerin oluşturduğu HAYDOY Derneği ile sahipsiz köpekler için kolları sıvayan Viaport Asia Outlet Shopping, içerisinde bulunan restoranların artan yemeklerini sahipsiz hayvanlara ulaştırıyor. Crowne Plaza İstanbul Asia’nın da yemeklerinin eklenmesiyle birlikte günlük 500 kg’a yakın yiyecek, doğadaki köpeklere verilerek, köpeklerin günlük yiyecek ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor.

“İsraf etme, yardım et” kampanyasında Viaport Asia içinde bulunan 140 kilogramlık özel toplama kaplarında biriktirilen yiyecekler, Pendik Belediyesi ekipleri tarafından lojistik desteği sağlanarak hayvanlara ulaştırılıyor. Ağırlıklı olarak Pendik’in Emirli ve Kurna Köyleri ile Ömerli Baraj Gölü çevresine bırakılan yiyecekler, gönüllü hayvan severler tarafından köpeklerin beslenmesi için hayvanların yoğun olarak bulunduğu alanlara bırakılıyor. Söz konusu alana bırakılan yiyecekler sayesinde sahipsiz hayvanların kışı rahat atlatmaları hedefleniyor.

ogun-turanli-gidahatti

Ogün Turanlı: Başka merkezlere de örnek olsun
Yıllardır sokakta yaşayan hayvanlar için çeşitli faaliyetler yaptıklarını belirten Via DMC Genel Müdürü Ogün Turanlı, “Yemekleri kendi imkanlarımızla topluyoruz, o kaplar her gün dolsun diye her gün 15 personelimiz çalışıyor. Bunları yaparken çok güzel duygularla hareket ediyoruz. Zorda kalan bir canlıya destek olmanın verdiği haz bambaşka, bu konuda duyarlılık artırılabilir, umarım başka firmalara örnek oluruz ” dedi.

Viaport’un bahçesinde yer alan göl ve kenarında yüzlerce hayvanın hayatını sürdürdüğünü vurgulayan Turanlı, “Grup olarak hayvanlara büyük önem veriyoruz, Türkiye’de Viaport’tan başka hiçbir alışveriş merkezinde böyle bir hayvan popülasyonu göremezsiniz” ifadelerini kullandı.

kopek-barinak-gidahatti

Hayatta kalmalarına destek olun
Sokak hayvanlarına yapılan desteğin çok önemli olduğunu vurgulayan gönüllü Serhan Baturay da, “Hayvanlar kışın yiyecek bulmakta çok zorluk çekiyor. Biz insanlar olarak onlara yiyecek vermezsek, su vermezsek hayatta kalmaları imkansız. Viaport’a yaptığı yardımlar ve sergilediği duyarlı yaklaşımdan dolayı çok teşekkür ediyorum, onlar sayesinde her gün yüzlerce hayvan karnını doyurabiliyor” diye konuştu.

Tüm vatandaşları özenli olmaya davet eden Baturay, “Bu tarz kampanyalarda en çok sorun yaşadığımız konu, yiyeceklerin içerisinde bırakılan, çatal, bıçak ve kürdanlar. Bunların ayrıştırılması çok zor oluyor. Hayvanların canlarını acıtabiliyor. Herkesten bu konuda destek bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onu Yaralayan Da Kurtaran Da İnsan

Onu Yaralayan Da İnsan Kurtaran Da!

karakalem ajanimo

Hayvanlar Aleminin Dev Karakalem Çalışmaları