in

Veteriner Hekimlerin 30 Yıllık Mücadelesinde Sevindirici Karar

Veteriner hekimlik mesleğinde uzmanlık eğitimini öngören Veteriner Hekimliği Uzmanlık Kurulu Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından onaylandı.

2 Mayıs 2018 tarih ve 30409 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği çerçevesinde oluşturulan Veteriner Hekimliği Uzmanlık Kurulu, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ tarafından onaylandı. Veteriner hekimler tarafından yıllardır verilen mücadele sonucu çıkan bu karar veteriner hekimler tarafından sevinçle karşılandı.

veteriner hekimler de artik uzman olabilecek 12200191 amp

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi,  uzun yıllardır sabır ve kararlılıkla  yürüttüğü mücadelenin mutlu sona ulaşmasını Konseyi Başkanı Ali Eroğlu şöyle değerlendirdi:

 

“Konu, önemine binaen Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi tarafından sürekli gündemde tutulmuş, her fırsatta gerek kamu bürokrasisi ve gerekse siyaset kurumunun yetkilileri ile değerlendirilmiştir.

Detaylı olarak hazırlanan gerekçeli raporlar önemli makamlara arz edilmiştir. Raporların hazırlanmasında konu uzmanları ve bilim insanlarının değerli katkıları olmuştur.

Ülkemizin ihtiyacı olan uzman veteriner hekimleri yetiştirmek amacıyla düzenlenecek uzmanlık eğitimi ve uzmanlık belgelerinin verilmesini kapsayan bu çalışmanın sonuçlanması tüm meslektaşlarımız için tarihi bir dönüm noktasıdır.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

japonya balinaö.

Japonya’da 33 Yıl Sonra İlk Kez Ticari Balina Avına Çıkıldı!

elif ertürk

Sel Sularından Kurtarılan Kedicik Çok Sevileceği Yeni Yuvasına Kavuştu