in

“Veteriner Hekimler “Şiddetin Önlenmesi” Yasa Teklifinde Yer Alsın!”

Türk Veteriner Hekimler Birliği de resmi sitesinden yayımladığı bir yazı ile “Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi Yasa Teklifi” kapsamında veteriner hekimlerin de alınmasını iletti.

Sağlık sektöründeki çalışanların uğradığı fiziki ve sözel onca saldırının ardından “Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi Yasa Teklifi” mecliste milletvekillerinin önüne gitti.

Yapılacak düzenlemenin kapsamı:

Düzenlemeye göre, kamu ve özel sağlık kurum ile kuruluşlarında görev yapan sağlık personeliyle yardımcı sağlık personeline karşı, görevleri sebebiyle işlenen, Türk Ceza Kanunu’nda yer alan kasten yaralama, tehdit, hakaret ve görevi yaptırmamak için direnme suçlarında, ilgili kanunlara göre tayin edilecek cezalar yarı oranında artırılacak.

VETERİNER HEKİMLER DAHİL EDİLMEDİ!

İşin diğer tarafından insanlık için de mühim öneme sahip olan hayvan sağlığı alanındaki veteriner hekimler bu teklife dahil edilmedi.

Bunun üzerine Türk Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) de resmi sitesinden bir açıklama yayımlayarak veteriner hekimlerin de bu konuda desteklenmesini beklediklerini aktardı.

TVHB’den yapılan o açıklama:

Veteriner Hekimlere yönelik her türlü şiddetin önlenmesi için “Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi Yasa Teklifi” kapsamına Veteriner Hekimler, veteriner sağlık teknisyenleri ve veteriner sağlık teknikerlerinin de alınması konusunda geçen hafta teklifimiz verilmiştir. Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin KOCA ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’nin desteklerini bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hatayda Bir Köpeği Zehirleyerek Öldürdüleröç

Hatay’da Bir Köpeği Zehirleyerek Öldürdüler

Dumandan Zehirlenen Pamuk ve Şeker Kalp Masajı ile Hayata Döndüöç

Dumandan Zehirlenen Pamuk ve Şeker Kalp Masajı ile Hayata Döndü