in

Veteriner Hekimler Covid-19 Aşısında Öncelik İstiyor

Toplumsal bağışıklığımız için hepimizin aşı olması gerekiyor. Aşılanma öncelikli olarak sağlık çalışanları ile başladı. Fakat veteriner hekimler öncelikli gruplar arasında yer almıyor. Aşı olamamalarındaki gerekçe ise Sağlık Bakanlığı yerine Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı çalışmaları.

Gece-gündüz nöbetteler, kısıtlamalarda dahi çalışıyorlar ancak aşı önceliği grubunda yer almıyorlar. Sağlık alanında çalışıyorlar ama Tarım ve Ormancılık Bakanlığı’na bağlılar. Bu nedenle de Covid-19 aşısı olamıyorlar. Evet ,veteriner hekimlerden bahsediyoruz.

Veteriner Hekimler Covid 19 Asisinda Oncelik Istiyor..

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Her Gün Binlerce İnsan ile Temas Ediyorlar

Klinisyen hekimler başta olmak üzere birçok sektörde çalışan veteriner hekimler her gün onlarca kişi ile temas halinde oluyor. Veteriner hekimlerin de öncelikli kişiler arasına alınması gerektiğini belirten İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, “Türkiye genelinde 36 bin, 38 bin civarında veteriner hekim var. Bunlar yaptığı görev itibariyle hemen her gün binlerce insanla temas ediyorlar ve üstelik aşılanmadılar” dedi.

Veteriner Hekimler Covid 19 Asisinda Oncelik Istiyor

Hayal Kırıklığına Uğradık

Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ödül de veteriner hekimlerin öncelikli grup olarak görülmesi gerektiğini belirtti.Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak geçtiğimiz aylarda defaaten yaptığımız basın açıklamalarıyla veteriner hekimlik mesleği mensuplarının öncelikli ve riskli grup olarak değerlendirilerek en kısa sürede aşılanacak gruplar arasında olması gerektiğini ifade eden Ödül, “Ancak gelinen noktada ne yazık ki veteriner hekimler Sağlık Bakanlığı tarafından aşılamada öncelikli ve riskli meslek grupları arasında değerlendirmeye alınmamış ve her geçen gün sahada 7/24 mesai yapmaya aralıksız devam eden veteriner hekim meslektaşlarımız arasında kovid-19 hastalığının hızla yayılmakta olduğunu üzülerek tespit etmekteyiz. Bu değerlendirme ile tüm Dünyada temel sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olarak görülen biz veteriner hekim mesleği mensupları ülkemizde bir kez daha dışlanmış, görmezden gelinmiştir. Bu durum ülkemizde ve bölgemizde her koşulda fedakarca görev yapan tüm veteriner hekimleri son derece üzmüş ve hayal kırıklığına uğratmıştır” dedi.

Veteriner Hekimler Covid 19 Asisinda Oncelik Istiyor 3

Gece gündüz demeden çalışıyorlar

Pandemi sürecinde en çok emek verenlerin arasında elbette ki veteriner hekimler de yer alıyor. Onlar gece gündüz demeden çalışıyorlar. Görevleri sadece hayvanları tedavi etmek değil. Onlar gıdadan ilaç sektörüne kadar birçok alanda görev alıyorlar. Üstelik ülkemizde Covid-19 aşı çalışmalarının birçoğu veteriner hekimler tarafından yönetiliyor.

Can dostlarımızı emanet ettiğimiz veteriner hekimlerin bu haklı isyanı sosyal medyada da büyük yankı buldu.

Veteriner Hekimler Covid 19 Asisinda Oncelik Istiyor 2

Veteriner Hekimler Covid 19 Asisinda Oncelik Istiyor 3

Veteriner Hekimler Covid 19 Asisinda Oncelik Istiyor 4

Veteriner Hekimler Covid 19 Asisinda Oncelik Istiyor 5

Veteriner Hekimler Covid 19 Asisinda Oncelik Istiyor 1
veteriner 2
veteriner 4
veteriner 3
veteriner 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sokak Kopegini Tufekle Yaraladi 1

Belediyenin Hayvan ‘Hediye’ Ettiği Şahıs Bir Köpeği Tüfekle Vurdu

Tabancayla Vurulan Coban Kopegi Olay Yerinde Oldu Kopek Sahipleri Feryat Etti

Emekli Polis, Köpeği Silahla Vurarak Öldürdü!