in

Veteriner Hekim Nikahı da Böyle Olur: Nikah Şekeri Yerine…

Antalya’nın Alanya ilçesinde hayatlarını birleştiren veteriner hekim çifti, nikah törenine katılan davetlilere nikah şekeri yerine kedi ve köpek maması dağıttı.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi İç Hastalıklar Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Aybars Akar (32) ile Veteriner Hekim Özge Korkmaz (24) dünyaevine girdi. Korona virüs tedbirleri nedeniyle çiftin nikahı Alanya Kültür Merkezi (AKM) girişinde kıyıldı. Törene katılan davetlilere nikah şekeri yerine içinde kedi ve köpek mamasının bulunduğu paketler dağıtıldı. Nikahta çiftin süsledikleri köpekler ise dikkat çekti.

Veteriner Hekim Nikahı Dediğin İşte Böyle Olur

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“KLASİK BİR NİKAH ŞEKERİ YERİNE MAMA DAĞITMAYA KARAR VERDİK”

Korona virüs tedbirleri alınarak kıyılan nikahta konuşan damat Aybars Akar, bu özel günde sokak hayvanlarını unutmadıklarını söyledi. Akar, “Bizler hayatı paylaşan, sokak hayvanlarının da hayatı paylaştığına inanan veteriner hekimler olarak bu özel, mutlu günümüzde biraz daha farkındalığı artırmak, sokakta yaşayan canlıların biraz daha ilgiye ihtiyacı olduğunu göstermek, altını vurgulamak için böyle bir şeye karar verdik. Bizler zaten hayvanları sevdiğimiz için veteriner hekim olmaya karar vermiştik. Bu yönde çalışıyoruz. Bu yönde uğraşıyoruz. Böyle özel bir günde de buna atıf yapmazsak, eksik hissederdik. Dolayısıyla klasik bir nikah şekeri yerine mama dağıtmaya karar verdik” dedi.

VETERİNER ÇİFTİN NİKAHINDA DAVETLİLERE NİKAH ŞEKERİ YERİNE KEDİ-KÖPEK MAMASI

“AYNI ZAMANDA BİZ TEMA VAKFI’NA DA BAĞIŞ YAPTIK”

Nikahın ardından mama dağıtılmasını insanların iyi karşıladığını belirten Akar, “İnsanlar standartlara çok alışık olduğu için böyle şeyler daha çok seviliyor. Bizi bilen insanlar da bizim hayvanlara verdiğimiz değeri çok iyi biliyor. Dolayısıyla çok iyi karşıladılar. Çok mutlu oldular onlar da. Onların da hoşuna gitti diyebiliriz. Aynı zamanda biz TEMA Vakfı’na da bağış yaptık. Klasik düğün davetiyesi yerine TEMA Vakfı’ndan aldığımız buzdolabı magnetleri ve kartpostalları dağıtıyoruz. O da sadece hayvanlarla ilgili değil, doğayla ilgili de farkındalık oluşturma amacını taşıyordu. TEMA Vakfı’na da bağışlarını bekliyoruz” diye konuştu.

VETERİNER ÇİFTİN NİKAHINDA DAVETLİLERE NİKAH ŞEKERİ YERİNE KEDİ-KÖPEK MAMASI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hatay’daki Orman Yangınında Çok Sayıda Hayvan Can verdi

Hatay’daki Orman Yangınında Çok Sayıda Hayvan Can verdi

Beyoğlu’nda Köpeğe Şiddet Uygulandığı An Güvenlik Kameralarınca Kaydedildi!

Beyoğlu’nda Köpeğe Şiddet Uygulandığı An Güvenlik Kameralarınca Kaydedildi!