in

Venezuela’daki Ekonomik Krizden İnsanlar Kadar Hayvanlar da Etkileniyor

Ekonomik kriz nedeniyle kıtlığın baş gösterdiği Venezuela’da durumdan hayvanlar da etkileniyor. Son altı ayda hayvanat bahçelerindeki 50’ye yakın hayvan açlıktan öldü.

kriz-5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Birkaç ay gibi kısa bir sürede 50’ye yakın hayvanın açlıktan öldüğü ülkede, tavşan, tapir, kuş, domuz gibi bazı hayvanlara ise iki haftadır yemek verilemediği belirtiliyor.

Başkent Caracas’ta yaşanan gıda sıkıntısı nedeni ile bazı kişilerin hayvanat bahçesindeki bir atı öldürerek etini çaldığı da edinilen bilgiler arasında.

İngiliz Independent gazetesinin haberine göre, yetkililer hayvanat bahçesinde yaşamın devam edebilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirtiyorlar.

kriz-3

Son dönemde sıklıkla market yağmalaması haberlerinin geldiği Venezuela’da halk, geçen ay yiyecek bulabilmek için sınırdan Kolombiya’ya geçmişti.

Petrol fiyatlarının düşmesi ve ABD’nin istikrarsızlaştırma politikalarının etkisi Venezuela ekonomisini zorluyor. Venezuela bu sene enflasyon yüzde 700 artış gösterirken ülke ekonomisinin 2016 yılında yüzde 10 daralması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

balina1

Faroe Adaları’nda 300 Yıldır Devam Eden Barbarlık: Balina Katliamı

one cıkan pitbull

Köpek Dövüşlerinden Kurtarılan Cherry’nin “Sevgi Dolu Hikayesi”