in

Vegan Restoran İşleten Müge Boz: “Canım İsterse Bir Kilo Kuzu Yerim”

Kanyon’un içinde bir vegan restoran işleten Oyuncu Müge Boz, insanların cool görünmek için vegan olduğunu, vegan olarak tanımlanmak dahil her türlü etikete karşı olduğunu belirtti. 

Bir süredir ekranlardan uzak olan Oyuncu Müge Boz, son dönemlerde vegan ve glutensiz yemekler pişirdiği restoranında verdiği röportajında vegan olarak tanımlanmak dahil her türlü etikete karşı olduğunu belirterek “Canım isterse bir kilo kuzu bile yerim” açıklamasını yaptı.

mugeboz canimisterse1kilokuzuyerim

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Müge Boz, GazeteVatan’dan Burak Kara’ya verdiği röportajında, sosyal medyadan veganların “o kız yüzde yüz vegan değil, o yüzden mekanı da vegan değildir” gibi yorumlar yapmalarına değinen oyuncu. “Ben bunlara çok gülüyorum. Çünkü benim vegan olup olmamam kimseyi ilgilendirmez. Bu restoranın konsepti hiçbir şekilde hayvansal ürün kullanmamak. Ne kadar çok kendinizi bir gruba ait olarak hissetmek isterseniz o kadar saldırganlaşıyorsunuz. Veganlık, raw beslenme bir alt kültür aslında. Orada benden olmayan ölsün gibi bir yaklaşım var mesela. Ben Türkiye’de veganların çok sinirli ve agresif olduklarını gördüm.” diye konuştu.

insanlar cool gorunmek icin vegan oluyor 3361602

Türkiye’de Veganlar çok sinirli ve agresif

Vegan beslenmenin felsefesine değinen Boz, “Sanırım vegan beslenmenin felsefesini anlayamayıp bir gruba ait olmak, farklı olmak ve cool olmak için bu beslenmeyi takip ediyor olabilirler. Çünkü vegan olan bir insanın bir kere hayvanları korumak üzere bir yaklaşımı olması gerekir. Daha üst bir boyutta bir sevgiye sahip olmaları gerekmekte. Dünyaya, doğaya ve hayvanları korumak adında bir felsefesi var veganlığın. Sen hayvanlığı korumak istiyorsun ama insanlara karşı ön yargılı oluyorsun. Senin gibi beslenmeyenleri küçük görerek aşağılıyorsun.”

muge boz 22

Müge Boz kendisine sorulan “Canınız isterse bir kilo kuzu yer misiniz?” sorusuna “Canım isterse tabi ki yerim. Güvendiğim antibiyotiksiz ve GDO’suz etleri çekinmeden yerim.” açıklamasını yaptı!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedi için türbe inşa ettileröç

Şah’ın Kedisi için Türbe Yaptılar

çocuklarvehayvanlarfoto

Çocuklar ve Hayvanların Rüya Gibi Fotoğrafları