in

Vegan Olduğunu Bilmediğiniz 10 Ünlü

Kimi sağlık sebeplerinden kimi de hayvanlara karşı duyduğu etik sebeplerden vegan olmayı tercih etmiş 10 ünlü alkışlarımızı sonuna kadar hak ediyor…

1. Jenniffer Lopez

Hayvansal ürünleri yemektense, toprakta yetişen gıdaları yemenin sağlığına çok daha iyi geldiğini söyleyen Lopez, en çok tereyağını özlediğini itiraf etmeden geçemiyor.

jennifferlopezajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

2. Liam Hemsworth

Hem sağlık sebeplerinden hem de hayvan sevgisinden ötürü vegan olmayı tercih eden Liam Hemsworth “Hayvanlara yapılan muameleyi gördükten sonra bir daha et yiyemezdim.” diyor.

liam-hemsworth-chris-thor-03-e1384793729617

3. Tobey Maguire

Örümcek hisleri onu devreye geçirmiş olacak ki Tobey Maguire 2009’dan itibaren vegan bir hayat tarzı sürüyor ve hayvansal ürünlerin üretim yöntemlerini kınıyor.

tobey-maguire

4. Lea Michele

Hem sağlık sebepleri hem de hayvan hakları sebebiyle vegan olan Lea Michele 2010 yılında PETA tarafından ödüllendirildi.

leamichele-superjumbo

5. Jared Leto

Hayvanlara eziyet edilen dönemin artık geride kalması gerektiğini vurgulayan Jared Leto, Suicide Squad filminde canlandırdığı Joker karakteri için kas yapması gerektiği zaman bile veganlığı bırakmadı.

jared-leto-01-1

6. Miley Cyrus

Evinde japon balığı beslemeye başladıktan sonra önce balık yemeyi sonra da tüm hayvansal ürünleri hayatından çıkaran Cyrus hayvanseverliği ile övgü topluyor.

beautiful-miley-cyrus-desktop-background

7. Brad Pitt

Brad Pitt ise veganlığın tamamen insan sağlığının yararına olduğunu vurgulayanlardan…

01imaxzvslktwlztfe4l_brad-pitt-smiling

8. Ariana Grande

“Hayvanları pek çok insandan daha çok seviyorum gerçekten.” diyen Ariana Grande hayvanlara yapılan kötü muamelelerin bir an önce bitmesi gerektiğini sık sık vurguluyor.

ariana-grande-wallpaper-3-free

9. Ellen DeGeneres

Ellen DeGeneres bir kitap okuyup değil bir belgesel izleyip hayatı değişenlerden… DeGeneres, “Earthlings” belgeselini izledikten sonra hayvansal ürünleri ve zulmü hayatından tamamen çıkarma kararı aldı.

times-ellen-degeneres-charitable-giving-changed-lives

10. Peter Dinklage

Çocukluğundan beri vejetaryen sonrasında ise vegan olan Peter Dinklage “hayvansal ürünler satın alarak zulme ortak oluyorsunuz” diyor.

peter-dinklage-star-r-rated-comedy-man-who-tells

Bonus: Bill Clinton

Eski ABD Başkanı ise sağlık sebepleri için veganlığı tercih edenlerden… Dört kez by-pass ameliyatı geçirdikten sonra veganlığı seçen Clinton “vegan olmak hayatımı kurtardı” diyor.

bill-clinton-smiling_0

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fatih belediyisesi kuş dikeni

Kuşları Rahat Bırakın: “Hayat Kısa Kuşlar Uçuyor”

katliamonn

Cinayet Yuvası Çanakkale: Sokak Hayvanlarını Kim Zehirledi?