in

Vegan Dükkanın Önünde Ölü Sincapları Çiğ Çiğ Yediler!

Londra’nın Soho mahallesindeki vegan pazarında, et tüketimini savunan iki eylemci sincap ölülerini çiğ çiğ yediği için para cezasına çarptırıldı. Vegan karşıtı eylemciler daha önce de Brighton’daki vegan festivalinde çiğ domuz kafası yemişti.

Her ikisi de Londralı olan 22 yaşındaki Deonisy Khlebnikov ve 29 yaşındaki Gatis Lagzdins, Rupert Caddesi’ndeki yemek standında sincap leşlerini ısırırken görüntülendi. Yaşananlardan rahatsızlık duyan bir çocuğun ebeveyninin iki adamdan hayvanları yemekten vazgeçmelerini rica ettiği ancak ikilinin çiğ kemirgenleri yemeye devam ettiği aktarıldı.

10953172

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Suçlarını reddettiler

İkisi de Londra Şehir Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada rahatsızlık, telaş veya sıkıntıya yol açması muhtemel genel ahlaka aykırı davranışlar sergilediklerini reddetti. Ancak ikili suçlu bulundu. Lagzdins kendisini “sv3rige” olarak adlandırdığı YouTube kanalında Khlebnikov’la beraber sincap yedikleri videoyu “Soho vegan pazarında et yediğimiz için hapse atıldık” başlığıyla paylaştı.

640xauto 5

Kürkü dişleri ile parçalamaya çalıştı

Videoda Lagzdins, iç organlarını yemeden önce çıplak elleriyle kirli görünümlü ölü bir sincabı yararken görüldü. Khlebnikov daha sonra ikinci bir ölü sincap kürkünü doğrudan dişleriyle kesip atmaya çalıştı ama başarılı olamadı. Khlebnikov daha sonra sincabın cesedini elleriyle parçalayıp geçen bir yolcuya “güzel koktuğunu” iddia etti. Geçen kişininse karşılık olarak “Hayır, hiç de güzel kokmuyor. Kesinlikle hayır” dediği duyuldu.

640xauto 4

Ölü ördek başı takıyordu

Başka bir gözlemci neden çiğ olması gerektiğini sorduğundaysa Lagzdins “Onları pişirirlerse besin değerini kaybedeceklerini” söyledi. Başka bir kişi de onları nasıl avladıklarını sordu. Lagzdins sincapları internetten sipariş ettikleri cevabını verdi. Sokaktaki diğer kişilerle etkileşime girerken de Lagzdins’in ölü ördek başından yaptığı bir kolye taktığı görüldü.

640xauto 3

Polis gelince durdular

Polis nihayet alana ulaştığında yüzüne kan bulaşmış Khlebnikov’a polis sorgusu esnasında sincabı yemeyi bırakması söylendi. Khlebnikov “Bu benim yemeğim” diye tepki gösterdi. Polis de “Bir tepki uyandırdınız. Bakın şu an kaç kişi kayıt alıyor” dedi.

Para cezasına çarptırıldılar

Khlebnikov, 200 sterlin (yaklaşık bin 420 TL) artı masraflar ve ek ücret ödeyecek şekilde para cezasına çarptırıldı. Duruşmaya katılmayan Lagzdins de 400 sterlin (yaklaşık 2 bin 850 TL) artı masraflar ve ek ücret ödeyecek şekilde para cezasına çarptırıldı.

Daha önce de çiğ domuz yemişlerdi

Lagzdins, Londra’daki sincap yeme eyleminden sadece birkaç gün önce Brighton’daki başka bir vegan toplanmasını protesto etmek üzere, çiğ domuz kafasındaki et parçalarını yerken görüntülenmişti. O zaman da veganlığı “insana zulüm” olarak nitelemiş, vegan beslenme tarzının besin değerini sorgulamıştı.

Kaynak: Mynet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Poşete Konulup Çöp Kenarına Atılan Köpek Hayatını Kaybettiöç

Poşete Konulup Çöp Kenarına Atılan Köpek Hayatını Kaybetti

kuslara ates ederken kendini vurdu

Şanlıurfa’da Kuşlara Ateş Ederken Kendini Vuran Çiftçi Öldü