in

Vatandaşın Fotoğraf Merakı Bir Canı Kurtardı: “Bana Yardım Et Der Gibi Bakıyordu…”

Sivas’ta kayalıklardaki bir kızıl şahinin fotoğrafını çeken Fikri Çiçek isimli vatandaş, kuşun kanadının kırık olduğunu fark etti. Şahini alarak su ve yiyecek verdikten sonra tedavi edilmesi için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

Sivas’ta Fikri Çiçek isimli bir vatandaş iş yerine giderken Bingöl Köyü yakınlarında kayalıkların üzerinde duran kızıl şahini fark etti. Şahinin olduğu bölgeye yaklaşarak fotoğrafını çekmek isteyen Çiçek, yırtıcı kuşun kanadında bir sorun olduğunu ve bu yüzden uçamadığını anladı. Hayvansever adam yaralı kızıl şahini kayalıkların üzerinden alarak hemen işyerine götürdü. Burada şahine su ve ekmek verdikten sonra yetkililere haber verdi. Sivas Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri yaralı şahini tedavi edilmek üzere götürdü.

“BANA YARDIM ET DER GİBİ BAKIYORDU’’

Hayvan sever Fikri Çiçek, yaralı kızıl şahine iş yerinde ekmek ve su ile baktığını belirterek, “Sabahleyin işe gelirken hayvanı taşın üstünde gördüm. Fotoğrafını çektim. Uçamadığını fark ettim. Yanına biraz yaklaştığımda kanadının düşük ve kırık olduğunu gördüm. Elime alarak iş yerine getirdim. İş yerimde ekmekle suyla bakıyorum. Yetkilileri aradım. Onlarda hemen gelip alacaklarını söylediler. Uçamıyor. Sabahleyin de kahvaltı yaparken iki habere rast gelmiştim. Biri köpeğe kurşun yağdırmıştı, biride hayvana zincirle bağlayıp dolandırmış eziyet etmişti. Sabahleyin de bu karşıma çıkmıştı. Bana yardım et der gibi bakıyordu. Bende yetkilileri aradım gelip benden teslim alacaklar’’ ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uni kopek

Yemek Gördüğü Anda Yüzünde Kocaman Bir Gülümseme Oluşan Köpek

kurk

Polonya Kürk Çifliklerini Yasaklamayı Tartışıyor