in

Vanlı ‘Arı Adam’ Guinness’e Girmek İstiyor

Van’ın Çatak ilçesinde arıcılık yapan Abdulvahap Semo, Guinness Rekorlar Kitabı’na girebilmek için üzerine binlerce arı çekti. Semo, takipçileri tarafından “Arı Adam” ilan edildi.

ariadam7

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Abdulvahap Semo, yaptığı açıklamada, internette arıcılıkla ilgili araştırma yaparken Guinness‘in “üzerine en çok arı toplama rekoru” hakkında bir yazıyla karşılaştığını anlattı.

ariadam4

Bunun üzerine kardeşi Hadi Semo’nun da yardımıyla üzerinde binlerce arı toplayarak birkaç deneme yaptığını belirten Semo, “Denemelerimiz başarılı olunca kovan sayısını 6’ya çıkardım. Binlerce arı üzerimi kapladı. Çevremdekilerden bazıları canımı tehlikeye attığımı düşünse de çok güzel tepkiler aldım” dedi.

ariadam1

Semo, üzerinde topladığı arıların kendisini birçok kez soktuğunu ifade etti.

ariadam5

Çocukluğundan beri yaptığı arıcılık mesleğinin riskli yanları olduğunu vurgulayan Semo, şöyle konuştu: “Özellikle arılar üzerimdeyken ani ve onları kızdıracak hareketler yapmamaya dikkat ediyorum. Hemen her gün beni ısırıyorlar. Ben arılarla büyüdüm sayılır. Yaklaşık 30 yıldır arıların içindeyim. Artık vücudum arı sokmasına karşı bağışıklık kazandı. Onların dilini iyi bilirim. Arıları üzerime çekmek için hiçbir şey kullanmadım. Temiz bir kıyafet yeterli. Onlarla uğraşırken eldiven ve çoğu zaman başlık da kullanmıyorum. Yalnızca kovanı alıp üzerime boşalttım. Destek verildiği takdirde hedefim Guinness Rekorlar Kitabı’na girerek ülkemizin adını tüm dünyaya duyurmak.”

 

ariadam6

Son denemesini cep telefonuyla görüntüleyen ve sosyal medyada paylaşan Semo, takipçileri tarafından “Arı Adam” ilan edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

açlıkgrevi1

Sokak Hayvanları için Belediye Önünde Açlık Grevi Yapıyorlar

kuş3

Sakatlanan Bülbülü Minik Paletlerle İyileştirdiler