in ,

Van’da 6 Ay İçinde 147 Kişi Belediyeye Başvurarak Hayvan Evlat Edindi

Van’da son altı ayda 147 kişi Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne başvurarak hayvan evlat edindi.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 yıl önce 10 bin metrekarelik alan üzerine kurulan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, her sokaktaki binlerce evsiz hayvana yuva olup şifa veriyor. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerinin taramaları sonucu cadde ve sokaklarda yaralı halde bulunan, yaşam hakkına saygı duyan vatandaşların ihbarları sonucu hayvan ambulanslarıyla merkeze getirilen binlerce sokak hayvanı da tedavi altına alınıyor. Tedavileri tamamlanıp tekrar sağlığına kavuşan sokak hayvanları kanun gereği alındığı bölgeye geri bırakılırken, birçok hayvan ise yaşam hakkına saygı duyan hayvan severler tarafından evlat ediniliyor.

Vanda 6 Ay Icinde 147 Kisi Belediyeye Basvurarak Hayvan Evlat Edindi 3 ajansmo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Belediye, Evlat Edindirdiği Hayvanlar, Belli Periyotlarda Kontrol Ediyor!

Van’ın yaşam hakkıan saygı duyan insanları tarafından çok sık ziyaret edilen merkez, 2021 yılının ilk 6 ayında tedavileri tamamlanan 100 köpek ve 47 kediyi evlat edindirdi. Evlat edinilen hayvanlara kimlik verilirken, aşıları ve sağlık kontrolleri de yapılıyor. Ayrıca evlat edindirilen kedile ve köpekler, belli aralıklarla da yeni ailesinde kontrol ediliyor. Ailesiyle birlikte merkezi ziyaret eden 6 yaşındaki Eslem Berra Yorgun da, merkezdeki sokaktaki evsiz kediyi duygusal hayvanı olarak kardeş edindi. Kediye Pamuk ismini veren Eslem, bir kedisi olduğu için çok mutlu olduğunu ve kedileri çok sevdiğini söyledi.

Evlat Edinilen Hayvanlar, Duygusal İnsanları Gelmeden Önce Banyo ve Aşı Oluyorlar

Van Büyükşehir Belediyesi olarak sokak hayvanlarına karşı birçok yeniliği hayata geçirdiklerini belirten Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Adil Allahverdi, “Kurulduğumuzdan bu yana sokak taki binlere evsiz hayvanı tedavi ettik. 2021 yılının ilk 6 ayında 174 hayvanı evlat edindirdik. Bunların 100 tanesi köpek ve 47 tanesi de kedi. Evlat edinilen hayvanlar, duygusal insanları gelmeden önce önce banyo, aşı ve kısırlaştırmasını yapıyoruz.

Vanda 6 Ay Icinde 147 Kisi Belediyeye Basvurarak Hayvan Evlat Edindi 1 ajansmo

Sağlıklı bir şekilde ailelerine teslim ediyoruz. Yaşam hakkına saygı duyan ve hayvan evlat edinmek isteyen tüm aileleri merkezimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Vanda 6 Ay Icinde 147 Kisi Belediyeye Basvurarak Hayvan Evlat Edindi 2 ajansmo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yasam Hakkina Saygili Vatandas Araba Carpan Evsiz Sokak Hayvanini Kucagina Alip Veteriner Hekime Kostu 1

Iğdır’da Araba Çarpan Yavru Köpeği Kucağına Alıp Veteriner Hekime Koştu

Cigli Belediyesinden Yasam Hakkina Saygili Belediyecilik Ornegi 1 1

Çiğli’de 3. Pati Dostları Festivali