in

Van’da 2 Metrelik Kuyuya Düşen Köpek Kurtarıldı

Van merkez Tuşba ilçesinde 2 metrelik boş kuyuya düşen köpek, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre olay, Tuşba ilçesine bağlı Kalecik TOKİ’de meydana geldi. Kuyudan köpek sesinin geldiğini duyan vatandaşlar, köpeği mahsur kaldığı yerden kurtaramayınca durumu Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Tuşba İlçe Grup Amirliği ekiplerine bildirdiler. Kısa sürüde olay yerine giden ekipler, kendilerine ait özel aparatla köpeği mahsur kaldığı kuyudan çıkarıp özgürlüğüne kavuşturdular.

AW160968 04

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Başbakan Frederiksen, “Durum çok çok ciddi. Virüs vizonlarda mutasyona uğradı ve insanlara geçti” dedi ve ‘sağlık yetkililerinin tavsiyesiyle üzülerek böyle bir karar almak zorunda kaldıklarını” söyledi.

Mutasyona uğramış virüsün vücudun antikor oluşturma kabiliyetini zayıflattığına ilişkin bir çalışmaya atıfta bulunan Frederiksen bunun geliştirilmekte olan aşıları etkisiz hale getirebileceğini vurguladı.

Frederiksen, “Kendi nüfusumuza karşı büyük bir sorumluluğumuz var. Ama mutasyona uğramış virüsün bulunması, bu sorumluluğu daha da büyüttü. Dünyanın geri kalan bölümüne karşı da sorumluluğumuz var” dedi. Danimarka Emniyet Genel Müdürü Thorkild Fogde, 1000’den fazla çiftlikte vizonların uyutulacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Turkiyenin Yuzde 6sinin Kopegi Var

Türkiye’nin Yüzde 6’sının Köpeği Var

Supheli Paket Patlatildi Mahallenin Kedilerinin Odu Patladi

Şüpheli Paket Patlatıldı, Mahallenin Kedilerinin Ödü Patladı