in

Van Kedisi Spence, Japonya Seçimlerinde Milletvekili Adayı Shima’yı Gölgede Bıraktı

Japonya, parlamentonun üst kanadının üyelerinin belirlenmesi için sandık başına giderken, adaylardan biri rakiplerine karşı ezici ifadeler kullanmak yerine kedi dostu ile bir kampanya yürütmeyi tercih etti.

satosisima1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Eski bir parlamento üyesi olan ama son 8 yıldır bir cep telefonu firmasında çalışan Satoshi Shima, Japonya’nın Mikawa bölgesindeki seçimler için hazırladığı kampanya afişlerinde Van kedisi dostu Spence ile birlikte poz verdi.

Afişlerden birinde, Van kedisi Spence arka planda mağrur bir şekilde otururken görülüyor. Bir diğer afişte ise Shima’nın kedi dostu Spence önde, sağ altta oturuyor.

satosisima2

Kedili seçim afişleri önce ülke genelinde, ardından da sosyal medyada büyük ilgi topladı. Shima’nın bu kampanya sayesinde, seçmen sayısını artırdığı belirtildi. Japon kültüründe kedi figürü, sahibine iyi şans getirmesi, bolluk ve bereket ile ilişkilendiriliyor.

Diğer taraftan kedinin afişlerde bu denli ön planda olması sosyal medyada ‘kafa karışıklığına’ da yol açmadı değil. Öyle ki Shima, adayın kedi değil kendisi olduğunu ikna için Twitter hesabından açıklama da yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

euro2016 guve

Euro 2016 Finalinde Kelebek Etkisi!

one cıkan

Gözleriyle Değil Kalpleriyle Gören Kediler