in

Van Kedileri İçin Konaklama Merkezi Açıldı

Van Kedisi Araştırma Merkezi bünyesinde, nesli koruma altına alınan Van kedileri için konaklama merkezi açıldı.

van-kedisi-otel-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma Merkezi, nesli koruma altına alınan Van kedileri için bünyesinde konaklama merkezi açtı.

Tatile, iş seyahatine giden kedi sahiplerine kiralanan odalarda kalan Van kedileri, merkezin her türlü hizmetinden yararlanıyor. Kedilere günlüğü 10 liraya yiyecek,bakım hizmetiyle birlikte sağlık hizmeti de veriliyor. Van Kedisi Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdullah Kaya, konuk olarak sadece Van kedilerini aldıklarını söyledi.

van-kedisi-otel-2

Van kedilerinin neslinin korunması için böyle bir adım attıklarını anlatan Van Kedisi Araştırma Merkezi Müdürü Prof.Dr. Abdullah Kaya, şöyle dedi:

“Kedi sahipleri tatile iş seyahatine gittiklerinde akılları hep hayvanlarında kalıyordu. Bizde kedi sahiplerinin bu korkusunu bildiğimiz için kedi evi içinde bir yer oluşturduk. Burada kedilere otel konforunda yiyecek bakım hizmetiyle birlikte sağlık hizmeti veriyoruz. Bu hizmetin karşılığı olarakta günlük 10 liralık bir ücret alıyoruz. Şu anda merkezde bu şekilde konaklayan 6 kedi var. Ben buradan kedi sahiplerine gönül rahatlığıyla tatillerini yapmalarını diliyorum. Çünkü biz kedilere onlardan daha iyi bakıyoruz. Kediler de burada tatilin tadını çıkarıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan mobilya

Suda Yaşayan Hayvanları Mobilyalara Yansıttı

one cıkan gülen maymun

Gülümseyen Bebek Maymunlar ve Gülmenin Kökeni