in

Valiyi Saldırıdan Kurtaran Kedi “Rüzgar”

Adana’da iki sivilin hayatını kaybettiği, 33 kişinin yaralandığı terör saldırısının hedefi konumundaki Vali Demirtaş, saldırıdan kedisi sayesinde kurtulduğunu açıkladı.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 24 Kasım’da saat 08.05’te düzenlenen terör saldırısından tesadüf eseri kurtulduğunu söyledi.

vali-saldiridan-kedi-sayeseinde-kurtulusu1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü anlatan Demirtaş, “Patlamayı gerçekleştiren terör örgütü mensupları, çok önceden beni izlemeye başlamış. Sabah saat kaçta mesaiye geldiğimi, saat kaçta mesaiden ayrıldığımı çok yakın şekilde izlemişler.” dedi.

Vali Demirtaş, patlamanın olduğu gün evde biraz oyalandığını aktararak, şöyle devam etti:

“Saldırıdan 15-20 gün önce kızım sokakta bir kedi bulmuştu. Kızım, ‘Rüzgar’ adını verdiği kediye bazı hareketler öğretiyor, onunla ilgileniyordu. ‘Rüzgar’ tabii büyüdü, büyüyünce kızımın kendisine öğrettiği birtakım şeylerle bizi etkilemeye çalışıyordu. O gün tam çıkmak üzereyken onun bu hareketlerini kızımın bana göstermek istemesi nedeniyle oyalandım. Ben normalde saat 08.00-08.05’te mesaide oluyorum. O gün işte demek ki kısmet. Kızımın kedisi biraz beni oyaladı, geciktim, patlamayı evden duydum. Kısmet yani. Nefes alacak zaman, yiyeceğimiz ekmek varmış. İnşallah bu günleri de atlattık, geride bıraktık çok şükür.”

 

Kaynak:Ajans Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kediadasıonn

Japonya’nın Kedi Adası ‘Aoshima’

vesonrayolbittion

Hayvanlara Tecavüzü Özendiren Arsızlık “Ve Sonra Yol Bitti”