in

Vali Belediye Başkanı Öksüz Sokak Hayvanlarını Besledi

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, sokak hayvanlarına hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini belirtti. Öksüz, belediye olarak kenttin vatandaşların binalarının önüne bırakacağı bir kap mama, ya da bir kap su ile sokak hayvanlarına sahip çıkabileceğini kaydetti.

Vali/Belediye Başkanı Türker Öksüz, “Sokak hayvanlarına hep birlikte sahip çıkalım. Evimizin önüne bir kap su, bir kap mama bırakarak onları yalnız bırakmayalım” dedi.

Vali Belediye Baskani Oksuz 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Sokak hayvanlarının unutulmaması gerektiğini dikkat çeken Vali/Belediye Başkanı Türker Öksüz, “Bu şehir bizim, bu şehirde yaşıyoruz ve Kars Belediyesi olarak şehrin her alanında biz varız. Modernize ettiğimiz sokak hayvanları geçici bakımevinde ameliyathane, dinlenme odası, banyo ve tıraş bölümüne kadar mevcut. Vatandaşlarımız, bir şekilde kaza geçiren sokak hayvanlarını olduğu gibi bırakmasınlar. 153 ve 4447113 numaralı İletişim adreslerimizden bize ulaşsınlar ya da kendileri merkezimize getirsinler. Sokaktan aldığımız sokak hayvanlarının gerekli tedavi ve bakımlarını yaptıktan sonra ait olduğu doğaya bırakıyoruz” diye konuştu.
Öksüz, “Unutmayalım ki bizler gibi onların da yaşamaya hakkı var. Biz şehrimizde yaşayan her canlıya hizmet edeceğiz. Sokak hayvanlarını hep birlikte koruyalım, kollayalım, sahip çıkalım. Binamızın önüne bırakacağımız bir kap mama ya da bir kap su ile sokak hayvanlarına sahip çıkabiliriz. Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü bağlı ekiplerimiz, sokağa çıkmanın kısıtlandığı günler başta olmak üzere sürekli bir şekilde gece gündüz demeden sokak hayvanları için şehrin belirli mekanlarına mama bırakmaktadır. Hep birlikte can dostlarımıza sahip çıkalım”
şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvan Hastanesinin Bashekimi Avcilara Isyan Etti

Hayvan Hastanesinin Başhekimi Avcılara İsyan Etti

balik olumleri

Balık Ölümlerinden Hidroelektrik Santral Sorumlu Tutuldu