in

Uyutulmak İstenen Paşa Köpek Yaşadığı Siteye Geri Dönemiyor!

6 yıldır yaşadığı sitede 3 kişiyi ısırdığı iddia edilerek belediye ekiplerince alınan köpek Paşa, uyutulmak istenirken barınaktan kurtarıldı. Ancak yaşadığı siteye geri dönemiyor..

Ankara Yenimahalle‘de bir sitede hayvanseverler tarafından bakılan köpek Paşa sitede yaşayan bazı şahısların şikayetinden sonra ortadan kayboldu. Bebekliğinden itibaren yaşadığı siteden bir gece vakti alınan Paşa, kendisine bakan hayvanseverler tarafından günlerce arandı.

Uyutulmak İstenen Paşa Köpek Yaşadığı Siteye Geri Dönemiyor!

Yeni Mahalle Belediyesi tarafından alınan Paşa’nın belediyeye ait Macunköy Barınağına götürüldüğünü düşünen hayvan aktivisti Esra Demir Erol, barınağı arıyor ancak barınak yetklilerinden “biz almadık zaten tadilattayız” cevabını alıyor.

Bir tesadüf sonucu Paşa’nın Macunköy Barınağında olduğunu öğrenen Erol iddiaya göre Paşa’yı saldırgan olduğu gerekçesiyle uyutulmaya hazırlanırken buluyor.

Uyutulmak İstenen Paşa Köpek Yaşadığı Siteye Geri Dönemiyor!

Barınak yetkilileri Erol’un ısrarlarına rağmen Paşa’yı ona vermiyorlar. Ancak iki gün sonra ısrarları sonucu Paşa’yı oradan kurtarıyor.

Ancak bir şartla; iddiaya göre Paşa doğup büyüdüğü ve 6 yıldır yaşadığı siteye geri götürülmeyecekti. Eğer götürülürse ya da kendi kaçıp giderse “bu kez Paşa’yı asla bulamazsınız” tehdidi ile Paşa barınaktan çıkarılıp başka bir yere götürüldü.

Esra Demir Erol, konuyla ilgili hukuki süreç başlattığını açıkladı. Erol, Paşa’nın 3 kişiyi ısırdığını söyleyerek tutanak tutan site yönetiminin kamara kayıtları ve sağlık raporlarıyla iddialarını ispatlamasını istiyor.

 

“Medeni Ülkelerde” Sokak Hayvanı Yok Diyenlere…

Çaldıran’da Mobil Kısırlaştırma Adı Altında Cinayet!