in

Üsküdar Belediyesi, Sokak Hayvanlarının Kardan Olumsuz Etilenmemesi için Tüm Hazırlıklarını Tamamladı

Sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları ile örnek gösterilen Üsküdar Belediyesi, İstanbul’da beklenen kar yağışında da sokak hayvanlarını unutmadı.

İstanbul’da beklenen kar nedeniyle İBB ve ilçe belediyeleri kar yağışına karşı önlemler almaya başladı. Ancak Üsküdar Belediyesi sadece insanlar için değil kardan en çok etkilenen sokak hayvanları için de önlemlerini hazırladı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen sosyal medya hesabından sokak hayvanlarının kar yağışından etkilenmemesi için çalışma başlattıklarını söylerken vatandaşlarında kapı önlerine bir kap su bir kap mama koymasını istedi.

WhatsApp Image 2021 01 14 at 16.31.04 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen

Gönüllüler ile iş birliği içinde olan Üsküdar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince 200’e yakın mama kabı, 120 kedi evi  27 köpek kulübesi dağıtıldı. Hem 212 gönüllü vasıtasıyla hem de veteriner işleri ekipleri tarafından sokak hayvanlarına kısıtlama günlerinde mama dağıtılıyor. Gerçekleşmesi beklenen kar yağışı dolayısıyla bir ekip daha sokak hayvanları için mama dağıtacak. Mama dağıtım ekiplerinin yanı sıra bir kediler bir de köpekler için 2 ekip acil mücadele için sahada olacak.WhatsApp Image 2021 01 14 at 16.30.58 1

 

Üsküdar Belediye’si Veteriner İşleri Müdürü Ömür Uzunali 31 alanda mama odakları olduğunu ve sadece 1 ay içerisinde 120 kedi evi 27 köpek kulübesi dağıtıldığını belirtti. Gönüllüler ile iş birliği içinde olduklarını belirten Ömür Uzunali yoğun kar yağışında sığınacak yeri olmayan köpeklerin, doğalgaz ile ısıtılan barınakta misafir edileceğini, kar yağışı sonrası alındıkları yere geri bırakılacağını belirtti.

WhatsApp Image 2021 01 14 at 16.31.01

“24 Saat Hizmet için Hazırlanıyoruz”

Üsküdar Belediyesi Minik Dostlar kliniği ve geçici hayvan barınağı ile Üsküdar’ın sokak hayvanlarına hizmet veriyor.  Kısıtlama saatleri öncesinde 23.00’e kadar açık olan Minik Dostlar kliniği çalışmaları ile Üsküdarlı hayvan hakkı savunucularının takdirini kazanıyor.  Üsküdar Belediye’si Veteriner İşleri Müdürü Ömür Uzunali önümüzdeki günleri 24 saat çalışma sistemine geçerek sokak hayvanlarının her saat yanında olacaklarını belirtti.

WhatsApp Image 2021 01 14 at 16.31.00 2

Ömür Uzunali  sokak hayvanları için oluşturdukları ekiple hem kar beklenen günlerde  hem de kısıtlama günlerinde saha olacaklarını belirtirken sözlerine şöyle devam etti.“ Üsküdar’ın 33 mahallesinde gönüllü ekibimiz var. Vatandaşlardan ricamız yaralı veya hata hayvan gördüklerinde sosyal medyada paylaşmak yerine önce bize haber versinler. Biz ekibimizi en hızlı şekilde hayvanı almak için yönlendiriyoruz.”

Uskudar Belediyesi Sokak Hayvanlarinin Kardan Olumsuz Etilenmemesi icin Tum Hazirliklarini Tamamladi4

“Odamda Her Daim Bir Kedi Olur”

Kendisinin de yaralı ya da hata gördüğü hayvanları kliniğe getirdiğini söyleyen Ömür Uzunali,  tedavisi devam eden kedilerden bazılarının odasında istirahat ettiğini belirtti. Ömür Uzunali sözlerine şöyle devam etti “Odam her daim bir kediye ev sahipliği yapar. En son odamda misafir olan görme engelli kedimizi sahiplendirdik.”

uskudar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hatipoglu sokak hayvanlarini besledi

Ünlü İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu Sokak Hayvanlarını Besledi

Kedileri Besledigi icin Universiteli Gence Saldirdilar

Kedileri Beslediği için Üniversiteli Gence Saldırdılar