in

Üsküdar Belediyesi Sokak Hayvanları için Klinik Hizmetine Başladı

Üsküdar Belediyesi’nin bünyesinde kurduğu “minik dostlar kliniği” sokak hayvanlarını tedavi etmek için hizmete başladı.

uskudaron

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Üsküdar merkezde açılan “minik dostlar veteriner kliniğinde” sokakta yaşayan hayvanların herhangi bir kaza v.b olaylarda, acil durum müdahalesi, aşı ve kısırlaştırma hizmeti sunulacak.

uskudar2

Günde 12 ameliyat ve ücretsiz ambulans hizmeti

Klinikte 2 ameliyathane ve tedavi üniteleri bulunuyor. Günde 12 ameliyat gerçekleştirmeye ve aynı anda 30 hayvanın muayene edilmesine elverişli Minik Dostlar Kliniği, sahipsiz hayvanlar için ücretsiz olarak ambulans hizmeti de sunuyor. Böylelikle sokak, mahalle ya da herhangi bir yerde yaralanan sokak hayvanlarına daha hızlı hizmet verilmesinin sağlanması hedefleniyor.

uskudar1

“Nerede bir derman arayan varsa, Üsküdar iyi bir derman kapısı”

Kliniğin sokak hayvanları için önemli bir çalışma olduğuna dikkat çeken Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdar Belediye’mizin bu merkezi hayvanlarımızın bakımı, tedavileri onların varsa bir hastalıkları burada tedavi edilmeleri amacıyla kurduğumuz bir klinik.Hafta içi 08.30-17.00 ve cumartesi pazar 10.00-16.00 arası açıktır.  Bizim bir de ambulansımız var. Minik dostlar ambulansı bu sevgililerimize hazırladığımız bir ambulansımız. Ambulansla alıyoruz onları mahallelerden, sokaklardan burada tedavi ediyoruz. Bu hizmetlerin tamamı ücretsizdir. Nerede bir derman arayan varsa, Üsküdar iyi bir derman kapısı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kadin ve kopek

Sokak Köpeğiyle Ağlayan Kadın

libya

Maymun Türbanı Düşürdü İki Kabile Arasında Çatışma Çıktı: 16 ölü, 50 Yaralı