in

Üsküdar Belediyesi Kar Yağışı ile Birlikte Sokak Hayvanları için Alarma Geçti

Üsküdar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, yoğun kar yağışı sonrası sokak hayvanları için çalışmalara başladı. Ekipler sokaklara hayvan evleri ve mama bırakırken, soğukta donma tehlikesi bulunan hayvanları ise koruma altına aldı.

Üsküdar Belediyesi, yoğun kar yağışı sebebiyle sokakta yaşayan hayvanlar için alarma geçti. Üsküdar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi ve mahallelerde yaşayan sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor. Belediye ekipleri, barınacak yer bulamayan ve aşırı soğuktan donma riski taşıyan kedi ve köpekleri sokaktan tek tek topladı. Toplanan hayvanlar özel olarak hazırlanmış sıcak araçlarla Üsküdar Belediyesi Hayvan Barınağında koruma altına alındı. Sokakta yaşayan ve barınakları bulunan hayvanlara ise mama ve su bırakılırken, sokak hayvanlarının yoğunluk gösterdiği alanlara kedi ve köpek evleri bırakıldı.

AW243752 03

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Öte yandan gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında; 77 köpek kulübesi, 145 kedi kulübesi, 286 kedi mama kabı, 27 adet köpek mama istasyonu bırakılırken iki gün içerisinde toplamda 1.5 ton besleme çalışması yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mahallenin Gozu Gibi Baktigi Kara Dikkatsiz Surucu Yuzunden Hayatini Kaybetti

Mahallenin Gözü Gibi Baktığı ‘Kara’ Dikkatsiz Sürücü Yüzünden Hayatını Kaybetti

Buz Gibi Suda Mahsur Kalan Kopek icin Seferber Oldular

Buz Gibi Suda Mahsur Kalan Köpek için Seferber Oldular