in

Urla’da Zehirli Makarna Yiyen 3 Köpek ile 1 Martı Hayatını Kaybetti

İZMİR’in Urla ilçesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce sokağa bırakılan, içine zehir karıştırılmış makarnadan yiyen martı ile 3 sokak köpeği, hayatını kaybetti.

Urla ilçesi Atatürk Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde, kimliği belirsiz kişi veya kişiler, içine zehir koydukları makarnayı sokağa bıraktı. Makarnayı yiyen bir martı ve 3 köpek öldü, 2 köpek ise hayvanseverlerin veterinere götürmesi sayesinde kurtarıldı.

5c77a9e9c03c0e37c8a630df

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Urla Hayvan Hakları Hareketi Platformu Yöneticisi Ender Ülger, makarna içerisine fare zehri konulduğunu düşündüklerini belirterek, duruma tepki gösterdi. Sokak köpeklerinin makarnayı yedikten sonra öldüklerini belirten Ülger, “Burada 4 yıldır aynı sorun ile uğraşıyoruz. Yapan kişiyi biliyoruz, ama elimizde kanıt olmadığı için ayrıca kanunların yetersizliğinden dolayı yaptığımız şikayetlerden sonuç alamıyoruz” dedi.

Urlada Zehirli Makarna Yiyen 3 Köpek ile 1 Martı Hayatını Kaybetti

‘İNSAN CANINI DA TEHDİT EDİYORLAR’

Urla’da nefes alan her canlının kendileri için çok değerli olduğunu kaydeden Ender Ülger, “Biz bunları korumaya çalışıyoruz. İnsanlar geliyor, bir şekilde canlılara zarar veriyor. Kanunlar yetersiz. Hayvanlara karşı işlenen suçlar Türk Ceza Kanunu kapsamına alınmalı ve ağır cezalar verilmeli. Yoksa bu işin önüne geçemeyeceğiz. İnsanların sağlığını da ciddi anlamda tehdit ediyor bu davranışlar. Bu psikolojisi bozuk insanlar, katiller yüzünden burada bir insan da ölebilir. Burada bir çocuk da o makarnaya dokunabilir ve hayatını kaybedebilirdi. Buna bilmeden dokunarak hayatını tehlikeye atabilirdi. Hayvanlara yönelik bu acımasızca tutuma artık bir son verilmesini istiyoruz. Biz bununla sonuna kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pınar Eliçe Kürk Kullanımını Protesto Etmek İçin 300 Bin TLlik Kürkünü Yaktıöç

Pınar Eliçe, Kürk Kullanımını Protesto Etmek İçin 300 Bin TL’lik Kürkünü Yaktı

Alev Alev Yanan Daireden 3 Yaşlıyı ve 5 Kediyi Kurtaran Kahraman Komşuöç

Alev Alev Yanan Daireden 3 Yaşlıyı ve 5 Kediyi Kurtaran Kahraman Komşu