in ,

Ünlü Oyuncu Umut Oğuz; “Ormandaki Canlılar Bizim Namusumuzdur”

Türkiye’nin yaşam hakkına saygı duyan ünlü isimlerinden Umut Oğuz instagram hesabında yaptığı canlı yayında, ” Dünya kadar hayvan yanıyor orada. Allah aşkına lütfen kendimize gelelim. Bu ülke hepimizin. Hangi görüşten olursanız olun. Yanıyoruz abi yanıyoruz. O uçaklar niye yerde ?” ” diyerek isyan etti.

Türkiye yanmaya devam ediyor. Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan orman yangınlarının bugün dokuzuncu günündeyiz. Kontrol altına alınamayan yangınlar vatandaşları korku ve paniğe sürüklerken yetkililerden yeterli açıklamaların gelmemesi gelen açıklamaların da talihsiz boyutlarda oluşu halkı kendi doğasını, kendi canlısını korumayı, kimseye bırakmaması gerektiğini hatırlatacak nitelikte. Yaşam hakkına saygı duyan ve farkındalığı yüksek olan sanatçılar; doğanın, hayvanın ve insanın yanında durarak aydın duruşları ile farklarını ortaya koyuyorlar. Yangın mağduru doğanın, insanın ve hayvanın sesi olarak konuşuyorlar. Yaşam hakkına saygı duyan herkesin duygularına tercüman olan Emre Kınay’ın ardından Umut Oğuz’da bu toplumun hakka saygı duyan kesimlerinin sesi oldu.

Unlu Oyuncu Umut Oguz Ormandaki Canlilar Bizim Namusumuz

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Bu Yangınlar Neden Bu Kadar Büyüdü ?”

Umut Oğuz Instagram hesabı üzerinden yaptığı canlı yayında, yangınların bu aşamalara gelmesine sebep olan her şeye isyan etti. İzmir / Bornova’da doğup büyüyen Umut Oğuz, büyüdüğü yer dolayısıyla orman yangınının tam olarak ne anlama geldiğini en iyi bilenlerden. Orman yangınlarını defalarca yaşayarak deneyimleyen ve elinden geldiğince her türlü gönüllü faaliyetlere katılan Oğuz, “Kimisi o yaktı bu yaktı diyor kimisi küresel ısınma diyor…. Burada en temel konuşulması gereken mesele şu; bu yangınlar neden bu kadar büyüdü?. Orman yangınlarında en önemli nokta, yangının büyümesine engel olmaktır” diye konuştu

Unlu Oyuncu Umut Oguz Ormandaki Canlilar Bizim Namusumuz 1

Sesi Çıkmayan Bir Tavşanın Yangında Nasıl Çığlık Attığını Duydunuz mu!

Orman yangınlarının en etkili çözümünün havadan yapılan müdahaleler olduğuna dikkat çeken Oğuz, ülkedeki yangın uçaklarının yetersizliği konusuna da isyan etti. Uçakların yangın esnasındaki matematiğini anlatan sanatçı helikopterlerin orman yangınları için yetersiz olduğunu THY uçaklarının kullanılması gerektiğini söylüyor.  Daha sonra ise “ Bu ormanlar bizim namusumuz. Oradaki canlılar namusumuz. Namus budur. Anamızı bacımızı korumak gibi bu ormanları korumaktır.  Bize can veriyor onlar. Bir tavşanın çığlık attığını duydunuz mu hiç? Sesi çıkmayan hayvan nasıl bağırıyor biliyor musunuz? Dünya kadar hayvan yanıyor orada. Allah aşkına lütfen kendimize gelelim. Bu ülke hepimizin. Hangi görüşten olursanız olun. Yanıyoruz abi yanıyoruz. O uçaklar niye yerde ?” diyerek acısını ve isyanını takipçileriyle paylaştı.

Unlu Oyuncu Umut Oguz Ormandaki Canlilar Bizim Namusumuz 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nikah Sekeri Yerine Mama Dagittilar

Önce Evet Dediler Sonra Mama Dağıttılar

Kocaeli Itfaiye Erleri Yangin Ortasinda Kalan Kaplumbagayi Kurtardi 1

Alevlerin Ortasındaki Kaplumbağayı Kocaeli İtfaiyesi Kurtardı