in

Ünlü Oyuncu Tilbe Saran İsyan Etti

Resmi Gazetede Sulak Alanları Koruma yönetmeliğinde iki önemli değişikliğin yapıldığı bir yönetmelik yayımlandı. Yönetmelikteki değişimler ünlü oyuncu Tilbe Saran’ı isyan ettirdi.

Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı olan Tilbe Saran; Sulak Alanları Koruma yönetmeliğinde iki önemli değişikliğin yapılmasına tepki gösterdi.

Tepkisini Twitter Üzerinden Paylaşan Başarılı Oyuncu Bu Sözleriyle İsyan Etti

8109b507 dadc 4c14 9951 60e31853e2c9

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Koruma Kavramı Esnetildi

Değişikliğin yapıldığı yönetmelikte, koruma kavramı esnetildi; Tarım ve Orman Bakanlığına, eğlenme-dinlenme ve çeşitli faaliyetler için altyapı/üstyapı projeleri yapmak, yaptırmak, işletmek ve kiraya vermek yetkileri verildi.

Sulak Alanları Koruma Yönetmeliğinin 22/d bendine göre sulak alanlarda; “İçme, kullanma ve sulama suyu projelerine ait baraj, gölet, kanal, kanalet, pompa istasyonu gibi zorunlu altyapı projeleri…” için izin verilebiliyordu. Değişiklikle, kamu yararı verilen projeler ve bunların gerektirdiği yapılaşmalar için de izin verilebilmesinin fırsatı sağlandı.

Eklenen (h) bendi ise şöyle; “(d) bendinde düzenlenen zorunlu altyapı projeleri haricinde, kamu yararı kararı bulunan zorunlu altyapı projelerine, hazırlanacak Ekosistem Değerlendirme Raporu doğrultusunda, ekosistem bütünlüğünü telafi edici tedbirlerin alınması şartıyla Bakanlıkça izin verilebilir.”

Yönetmeliğe Eklenen 39/A Maddesiyle Tarım ve Orman Bakanlığı’na Sulak Alanlarda Yapılaşma, İşletme ve İşlettirme Yetkisi Verildi

Madde şöyle;

“İşletme/işlettirme

MADDE 39/A – (1) Sulak alanlarda, Bakanlığa tahsis edilen yerlerde koruma, yönetim, işletme, tanıtım, sportif, eğlenme, dinlenme ve benzeri hizmetler için gerekli altyapı, üstyapı ve diğer tesisler Genel Müdürlükçe yapılır veya yaptırılır. Söz konusu tesislerin işletilmesi ve/veya işlettirilmesi Genel Müdürlükçe yapılır veya yaptırılır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedi ve Kopegin Sasirtan Dostlugu

Kedi ve Köpeğin Sevgi Dolu Dostluğu

kedi 1

Sıkışan Kedinin İmdadına, İtfaiye Çalışanı Koştu