in

Ünlü Mağaza Köpeklere Zarar Veriyor Diye Havai Fişek Satışlarını Yasakladı

Avrupa’nın önde gelen mağazalarından biri artık havai fişek satmayacağını duyurdu. Tek nedeni ise köpeklerin psikolojisinin bozulmaması.

Yeni yıla girerken hayvanlar da strese giriyor. Hayvansever bazı satıcılar dükkanlarında havai fişek satmayı bıraktılar. Yapılan bu hareket diğer satıcıları da etkiledi ve onlar da giderek havai fişek satışlarını durduruyorlar.Firma sadece Noel ile yılbaşı arasındaki tarihte her yıl 1.6 milyon dolarlık havai fişek satışı yapıyor. Bunu söyleyen kişi de pazarlama sorumlusu Johan Saxne. Böylesine büyük bir gelir kapısı olmasına rağmen firma yetkilileri, hayvanlar, insanlar ve çevreyi düşündüklerinden artık havai fişek satmayacaklar.

hava-fisek

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Saxne, İsveç gazetesi Expressen’e “Keşke bu kararı daha önce almış olsaydık. Büyük kar elde etmemize rağmen herkesin yararına olduğuna inandığımızdan havai fişek satışını durdurduk” diye konuştu.Yapılan bu açıklama sonrası Avrupa’daki birçok hayvanları koruma ve kurtarma dernekleri firmayı duyarlılığından dolayı kutladı. Swedish Kennel Club’ın basın sözcüsü Hans Rosenberg, Expressen’e “Bu tarihlerde birçok köpeğin psikolojisi bozuluyordu” dedi.

Kaynak: Newsner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2016onn

2016’nın En İyi 10 Hayvan Fotoğrafı

kütahya ö.ç

Kütahya Barınağındaki Köpekler için Sponsor Aranıyor