in

Ünlü Jokey Halis Karataş Ata Yumruk Attı!

İstanbul Veli Efendi Hipodromu’nda dün koşulan yarışlarda Halis Karataş, bindiği ata yumruk attı!

Ünlü Jokey Halis Karataş yarışın 7’nci koşusuna başlamadan önce Arts Man isimli ata şiddetli bir yumruk attı. Kameralara yansıyan olay hayvan hakkı savunucularını ayağa kaldırdı.

Özür Diledi

Hayvan hakkı savunucuları olaya tepki gösterirken TJK’dan konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Hayvana yumruk atan Halis Karataş ise sosyal medya hesabından özür diledi.

“İstanbul’da bugün bindiğim ve son dönemde birlikte güzel birinciliklere imza attığım Arts Man ile aramda yaşananlar tüm yarışseverleri ve hayvanseveleri olduğu gibi beni de çok üzdü. Starta girerken huysuzluk yaparak diz kapağımı neredeyse kırılacak duruma getirmesi sonrasında can havliyle verdiğim tepki kabul edilebilir değil.

Bu nedenle başta Arts Man ve ilgililerinden, sonra da tüm yarışsever ve hayvanseverlerden özür diliyor, bir daha böyle bir şey yaşanmayacağına söz veriyorum.”

1 Ay Yarışlara Katılmayacağım

Halis Karataş bu açıklamadan sonra bir açıklama daha yaparak 1 ay boyunca yarışmalara katılmayacağını söyledi. Kartaş hafta sonu yapılacak olan Gazi Koşusunu kazanması durumunda alacağı ücreti hayvan hakkı derneklerine bağışlayacağını duyurdu.

İşte o açıklama:

“Biraz önce yaptığım açıklamaları her ne kadar tüm samimiyetimle yapmış olsam da ayrıca aldığım bazı kararları paylaşmak isterim. Beni Halis Karataş yapan, bana başarılı bir kariyer sağlayan atlara olan sevgim, bugüne kadar bu eşsiz canlılara yapılan tüm kötü muamelelere isyan etmeme neden olmuştur.

Bu nedenle bugün can acısıyla da olsa bir ata kötü muamele edenin ben olmam karşısında son derece üzgünüm ki 33 senelik kariyerim boyunca atlara ne kadar kollayıcı ve üzmeden bindiğimin herkes tarafından bilindiğine de eminim. Bu nedenle pazar günü yapılacak Gazi Koşusunda at binip binmemeyi bile sorguladım. Ancak yakın çevrem tarafından Kahraman Ekürisinin yarışa 3 gün kala jokeysiz kalmasının onlara büyük bir haksızlık olacağına ikna edildim.

Bunun yarışta at binmek için bir bahane olduğu da düşünülmesin lütfen. Bu konudaki samimiyetimi göstermek için de eğer dereceye girersem Gazi Koşusundan kazanacağım montu Hayvanları Koruma Derneklerine bağışlayacağımı söylemek isterim. Ayrıca bana verilecek cezayı beklemeden 1 Eylül’den itibaren de 1 ay boyunca at binmeme kararı aldım. Bu süre zarfında kendimle yüzleşip, beni böyle bir hatayı yapmaya sevk eden şeyin ne olduğunu bulmayı umuyorum.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

canimiz sokakta

Sokak Hayvanlarının sorunları “Farkında Mısın?” Etkinliğinde Ele Alınacak

Sel Felaketi Yasayan Giresunda Sokak Hayvanlari Tedavi Altina Aliniyor

Sel Felaketi Yaşayan Giresun’da Sokak Hayvanları Tedavi Altına Alınıyor