in

Ünlü İsimler ‘Pati Sahiplendirme’ Etkinliğine Katıldı

Beyoğlu Belediyesi tarafından Cihangir Parkı’nda sahiplendirme etkinliği düzenlendi.

Beyoğlu Belediyesi ve “Cihangir Pati Dostları” derneği 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde sokak hayvanlarını sahiplendirmek amacıyla “Pati Sahiplendirme” etkinliği düzenledi. Sokak hayvanlarını yeni sahipleriyle buluşturan etkinliğe; Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan’ın yanı sıra çok sayıda ünlü sanatçı ve vatandaş da katıldı.

Ünlü İsimler Pati Sahiplendirme Etkinliğinde Bulundu 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Hayvanlar Size Nasıl Teşekkür Edeceğini Çok İyi Biliyor”

‘Satın Alma Sahiplen’ mesajı vermek için etkinliğe katıldığını belirten oyundu Duygu Yetiş, şöyle konuştu:

“Birçok kedi ve köpek terk ediliyor ve barınaklar bu hayvanlarla dolup taşıyor. Onların petshoplardan alınması yerine sahiplenilmesi gerektiğini düşünüyorum. Onlar inanılmaz tatlı ve güzeller. Bir sokak hayvanının sahiplenilmesi duygusunu 1 ay önce tattım ve bir köpeğim oldu. İnsanların genelde cins köpek istedikleri ve barınaktaki hayvanların temizliğinden ve travmatik durumundan korktukları için petshoptan hayvan aldıklarını düşünüyorum. Ama barınaktan alınan hayvanlar evinize geldiğinde size nasıl teşekkür edeceğini çok iyi biliyor. Barınaklara bir gidip baksınlar. O zaman sahipleneceklerini düşünüyorum.”

Ünlü İsimler Pati Sahiplendirme Etkinliğinde Bulundu 3

Kendi köpeğinin de daha önce evde büyütülüp sokağa terk edildiğini belirten Yetiş, sokağa terk edilen hayvanlar hakkında da konuştu. Yetiş, “Hayvanlar hediye edilebiliyor. Ancak hayvan bakmak ciddi bir sorumluluk istiyor. Eğer bir canlıya bakmak istiyorsanız bunun kararını iyi vermelisiniz. O zaman bir hayvan sahiplenilmeli. Onların barınaklara terk edilmesi onlar için çok büyük bir zorluk. Barınaklarda çünkü belli bir süre kalabiliyorlar. O yüzden insanlar satın almasın, sahiplensin” diye konuştu.

Belediye Başkanı da Hayvan Sahiplendi

Etkinlik alanından bir kedi ve bir köpek sahiplenen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, şöyle konuştu:

“Cihangir kedileriyle meşhurdur. Burada gerçekten hayvanlara sevgiyle yaklaşan insanlar oldukça fazla. Biz de bu anlamlı günde buradayız. Hem kedilere hem köpeklere yönelik sürdürdüğümüz çalışmalara “Cihangir Pati Dostları” da katıldı. Hepsi çok duyarlı. Buradan bütün dünyaya bencil olmamamız gerektiğini haykırıyoruz. Hepimiz bu kâinatın bir parasıyız. Havasına, suyuna, toprağına sahip çıktığımız kadar canlılarına da sahip çıkmalıyız. Onların ekolojik denge içerisinde önemli bir yeri var. Onları önce zihnimizde, daha sonra gerçekten sahiplenmeliyiz.”

Ünlü İsimler Pati Sahiplendirme Etkinliğinde Bulundu 1

Sanatçı Leman Sam ise, Demircan’a böyle bir etkinliği yaptığından dolayı teşekkür edip hayvanlar için yapılan alanların çoğalması temennisinde bulundu. Sanatçı Yusuf Güney de, “Yediğimiz her lokmada, aldığımız her nefeste, yürüdüğümüz her yolda onların da hakkı var. Bencil olmayıp onların haklarını onlara sunmalıyız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 Aydır Gözaltında Olan Düve Üniversite Çiftliğine Nakledildiöç

19 Aydır Gözaltında Olan Düve Üniversite Çiftliğine Nakledildi

Urlada Deniz Patlıcanı Operasyonuöç

Urla’da Deniz Patlıcanı Operasyonu