in

Ünlü İsimler Hayvanlara Yapılan Vahşete İsyan Etti: “Vahşet salgın hastalığa dönüştü!”

Ankara’da yavru eşeği köpeklerine parçalatan ve bu anları marifetmiş gibi sosyal medyada paylaşan şahıs serbest bırakılmıştı. Ünlü isimler de hayvanlara karşı işlenen bu suçlara seslerini yükselterek sosyal medyada isyan etti.

Ankara’nın Haymana ilçesinde annesinin yanındaki yavru eşeği kangal köpeklerine parçalatan ve bu anları görüntüleyerek sosyal medya hesabında paylaşan Berat Kaya adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Daha önce defalarca örneğinin yaşanmış olmasına rağmen bu olay da bir kez daha acı bir şekilde gösterdi ki; 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu onları koruyamıyor! Bunun en büyük sebebi hayvanları koruma kanunun ceza kanununda değil kabahatler kanunda yer alması. Yani insanların kapalı alanda sigara içmesi, ya da çevreyi kirletmesi ile bir hayvana işkence etmesinin cezası aşağı yukarı aynı!

Birçok ünlü isim kişisel sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımlarla Ankara’da yaşanan bu acı olaya isyan etti ve hayvanlara uygulanan şiddetin son bulması için çağrı yaptı!

İşte o paylaşımlardan bazıları:

 

Ajanimo’dan Hayvana Şiddet “Suç mu Kabahat mi?” Araştırması

 

Yavru Eşeği Köpeklere Parçalatan Şahıs Serbest Bırakıldı!

 

 

Foto Kapanlar Yaban Hayatı Böyle Görüntüledi: Keklik, Ayı, Vaşak, Kurt, Yaban Tavşanı…

TVHB’den Önemli Çağrı: Bu şahıslar rehabilite edilip toplum içerisine dönmelidir!