in

Ünlü İsim Hayvan İstismarını ve Kaçakçılığı Alışkanlık Haline Getirdi!

Kaçak yollarla edindiği iki maymun daha önce elinden alınan internet fenomeni Meriç İzgi’nin yine aynı yolla edindiği üçüncü maymun da kurtarıldı. Aynı suçu tekrar tekrar işleyen İzgi gözaltına alındı.

Doğal yaşam alanları evlerimiz olmayan; timsah, yılan, maymun ve benzeri hayvanların kaçak yollarla ülkeye sokulması, bakılması, satması ve satın alması kanunlarla yasaklanmış olmasına rağmen hayvanlar üzerinden prim kasan Meriç İzgi isimli ‘fenomen’ daha önce iki kere yakalanmasına rağmen üçüncü kez aynı suçu işledi!

Kaçak yollarla edindiği makak maymunlarını istismar ederek hayvanın üzerinden prim yapmaya çalışan şahısın Sarıyer Uskumruköy’deki villasına üçüncü kez baskın yapıldı. Baskın sonucu İzgi’nin yine ‘Koko’ ismini verdiği maymun Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından kurtarıldı.

Aynı suçu tekrar tekrar işleyen Meriç İzgi, Kaçakçılık Şubesi tarafından gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan İzgi, bugün öğle saatlerinde Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.
 
Ardından İzgi, burada nöbetçi savcıya verdiği ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılması talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

NE OLMUŞTU?

İlk olarak 2020’nin ilk aylarında kaçak yollarla maymun edindiği tespit edilen Meriç İzgi’nin evine baskın yapılarak hayvan kurtarılmış ve rehabilite edilmesi için yetkililere teslim edilmişti.

24 yaşındaki Youtuber Meriç İzgi, geçtiğimiz Temmuz ayında ise Koko’ya kavuştuğu yalanını söyleyerek takipçilerini kandırmıştı. Ardından İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Meriç İzgi’nin ikamet ettiği Eyüpsultan’daki adrese operasyon düzenlemiş ve ikinci kez kaçak yollardan aldığı ‘Makak’ cinsi maymuna da el koymuştu.

Cezaların caydırıcı olmaması sebebiyle çok rahat bir şekilde aynı suçu tekrar tekrar işleyen İzgi durmadı ve üçüncü kez maymun edinerek takipçilerine yalanlarına devam etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isvicrede Primatlarin Yasam Haklari icin Halk Oylamasi Yapilacak

İsviçre’de Primatların Yaşam Hakları için Halk Oylaması Yapılacak

Milletvekili Rumeysa Kadaktan Sude Andas Aciklamasi

Milletvekili Rümeysa Kadak’tan ‘Sude Andaş’ Açıklaması