in

Ünlü Dolandırıcı Komşusunun Kedisini Tüfekle Vurdu

Maltepe’de, komşusunun ‘Kırçıl’ isimli kedisini havalı tüfekle yaraladığı iddia edilen 1980 öncesinin ‘Raki’ lakaplı ünlü dolandırıcısı Ahmet Güney Zobu (78) hakkında, 10 aydan 6 yıla kadar hapsi cezası istemiyle dava açıldı.

Maltepe’de 9 Şubat 2017’de, kadın kuaförünün önünde oturan Sevim H.Ö., yanında yatan kedisinin can havliyle bir anda zıplamaya başladığını farketti. Karşı binaya baktığında, elinde havalı tüfekle Ahmet Güney Zobu’yu gördüğünü söyleyen Sevim H.Ö., Kırçıl’ı hemen veterinere götürdü. Çekilen röntgen filminde, ‘Kırçıl’ kedinin vücudunda çok sayıda saçma olduğu belirlendi.

5989648c7152d83d605edb8f

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sevim H.Ö. (63), olayın ardından Küçükyalı Polis Merkezi’ne giderek şikayetçi oldu. İfadesinde “Bu şahıs devamlı suret ile bu şekilde havalı tüfek ile sokaktaki hayvanları vurmaktadır. Daha önceden de bu tarzda havalı tüfek ile insanlara ve hayvanlara ateş eden ve kedimi yaralayan Ahmet Güney Zobu’dan şikayetçiyim” dedi.

 

14 Şubat’ta Polis Merkezi’ne giderek ifade veren Ahmet Güney Zobu ise, “Benim havalı tüfeğim yoktur. Suçlamalar tamamen asılsız ve iftiradır. Beni camdan gördüklerini söylemişler. Ben sürekli evde bulunduğumdan, camdan dışarıyı seyrederim. Ancak hiçbir şekilde havalı tüfekle ateş etmem. Bana iftira attığı için ben kendisinden şikayetçiyim” dedi.

Görgü tanığı: “Daha önceden de bu şekilde havalı tüfek ile ateş ettiğini biliyorum”

Tanık olarak dinlenen Sedat T. de, “9 Şubat günü çalıştığım bayan kuaföründe bulunuyordum. Dışarıda bulunan Sevim H.Ö.’nün kedisi zıplamaya başladı. Sokağa çıktığımızda, kuaförün karşısındaki binanın ikinci katından pencereden ismini Ahmet Güney Zobu olarak bildiğim şahsın elindeki havalı tüfek ile ateş ettiğini gördüm. Sonra ise kedinin sahibi, kediyi alıp veterinere götürdü. Ahmet Güney Zobu’nun daha önceden de bu şekilde havalı tüfek ile ateş ettiğini biliyorum. Devamlı çevre güvenliğini tehlikeye atmaktadır” dedi.

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Ahmet Güney Zobu hakkında, ‘Sahipli hayvana karşı mala zarar verme’ ve ‘Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması’ suçlarından toplamda 10 aydan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tmp6836 758x426

Kediler Neden Kafa Atar?

Ormana Mamayla Kumbarada Mamalar Birikiyor Sokak Canlarına Gidiyor

Ormana Mama’yla 1 Kilo İyilik