in

Ünlü Dalgıç Enzo Mallorca’nın, Bir Yunus Rehberliğinde Kurtardığı İki Canın Hikayesi!

Efsanevi İtalyan dalgıç Enzo Mallorca ve kızlarının bir dalış sırasında yunus ve yavrularını kurtarma hikayesi sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

1988 yapımı “The Big Blue” filmine ilham veren İtalyan efsanevi bir dalgıç olan Enzo Mallorca’nın hayatından bir yunus kurtarma öyküsü okuyanlara doğayla ilgili ilham veriyor…

SAPeople’ın araştırmasına göre; hikayenin temelleri doğru. Ancak ‘yunusun ona veda öpücü vermesi’ gibi bir ayrıntının kurgu olabileceğini söylüyor. Sosyal medyada biraz renk katılarak dolaşan hali bir yana hikayenin aslı zaten doğa ile insan arasındaki o etkileşimin ne kadar önemli ve değerli olduğunu gözler önüne seriyor.

ENZO MAİORCA’NIN YUNUSU KURTARMA HİKAYESİ

Enzo bu hikayeyi, 2011’de Akdeniz’deki mavi yüzgeçli ton balığını savunmak için bir Deniz Çobanı kampanyası sırasında anlattı. Sea Shepherd tarafından yayınlanan hikaye şöyle:

Enzo Mallorca yıllar önce kızları Rossana ve Patrizia’ya birlikte Syracuse yakınlarda bir dalış yaparken yanına bir yunusun geldiğini ve kendilerine bir şeyler anlatmak ister gibi çevrelerinde döndüğünü fark eder.

Ünlü Dalgıç Enzo Mallorca’nın, Bir Yunus Rehberliğinde Kurtardığı İki Canın Hikayesi! 5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ardından kendisine rehberlik eden yunusu takip eden Enzo biraz derine indiğinde ağlara dolanmış bir yunus olduğunu fark eder. O anlarla ilgili olarak ise Enzo, “Onun beyin dalgalarının zihnimizi etkilediğini düşünüyorum” der…

Ünlü Dalgıç Enzo Mallorca’nın, Bir Yunus Rehberliğinde Kurtardığı İki Canın Hikayesi 3

Ardından ağların içerisinde bitik bir halde duran hayvanı kurtaran Enzo ve kızları onu yüzeye taşır.  İşte o anda mucizevi bir durum yaşanır ve yüzeye çıkardıkları yunus bir yavru dünyaya getirir.

Ünlü Dalgıç Enzo Mallorca’nın, Bir Yunus Rehberliğinde Kurtardığı İki Canın Hikayesi! 4

Yetişkin yunusun gagasıyla yavruyu hafifçe iterek annesinin meme ucuna götürdüğünü söyleyen Enzo, “O gün bir aileyi yeniden birleştirdiğimizi düşünmek istiyorum” dedi.

Ünlü Dalgıç Enzo Mallorca’nın, Bir Yunus Rehberliğinde Kurtardığı İki Canın Hikayesi 2

Enzo Mollarco 13 Kasım 2016 tarihinde İtalya’da hayata gözlerini yummuştu.

Kaynak: sapeople

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yasalarin Koruyamadigi Hayvanlar icin Mucadele Eden Yasam Hakki Savunucularioc

Yasaların Koruyamadığı Hayvanlar için Mücadele Eden Yaşam Hakkı Savunucuları

mavis

Kendi Halinde Yaşarken Acımasızca Tekmelenerek Hastanelik Edilen Kedi Maviş