in

Üniversite Öğrencileri Sokak Hayvanları için Kulübe Yaptı

Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokak hayvanlarının kış aylarında daha rahat edebilmeleri ve mevsimi en iyi şekilde geçirebilmeleri amacıyla şehir genelinde çalışma yaptı.

Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce sürdürülen çalışmalarda şehrin birçok yerinde sokak hayvanlarına yönelik besleme çalışmaları gerçekleştirilirken son olarak da tabakhane bölgesinde bulunan köpeklere yönelik yuva yapıldı.

 Üniversite Öğrencileri Sokak Hayvanları için Kulübe Yaptı2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Atık malzemelerden yuva yaptılar

SDÜ Hayvanları Koruma Topluluğu üyeleri ile birlikte sosyal sorumluluk projesi düzenleyen Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, tamamı inşaat atıklarından temin edilen malzemelerle köpeklere yuva yaptı, ardından bölgedeki köpeklere besleme uyguladı.
Tabakhane bölgesinde SDÜ’lü 70 öğrenci ile birlikte Isparta Belediyesi ekipleri, Veteriner İşleri Müdürü Fatih Demirbağ öncülüğünde inşaat paletleri ve brandalardan ellerine aldıkları keser, matkap ve diğer aletlerle yağmurlu, çamurlu ortama aldırış etmeden, köpeklere yuva yaptı.
Belediye ekipleri, haftada 4 gün sokak hayvanlarını besliyor.

Üniversite Öğrencileri Sokak Hayvanları için Kulübe Yaptı4

Bölgede haftada 4 gün sokak hayvanlarına yönelik besleme yaptıklarını hatırlatan Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Fatih Demirbağ, sokak hayvanlarına ilişkin yaptıkları çalışmalar hakkında değerlendirmede bulundu.

Üniversite Öğrencileri Sokak Hayvanları için Kulübe Yaptı1

Demirbağ: “Bütün hayvan sever grup ve derneklere birlikte şehrimizde önemli çalışmalar yapıyoruz”
Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Fatih Demirbağ, “Bütün hayvan sever grup ve derneklere birlikte şehrimizde önemli çalışmalar yapıyoruz. SDÜ Hayvanları Koruma Topluluğu üyeleriyle de bir araya gelip, sokak hayvanlarımızı soğuk kış günlerinde, yağan yağmurda ve karda kafalarını sokabilecekleri, tamamı atık malzemelerden yuva yapmak için görev paylaşımı yaptık. Yaklaşık 70 öğrencimizle birlikte 20’ye yakın yuva yapıldı. İçlerine kullanılmayan eski halılardan da kullandık. Öğrenci arkadaşlarımızla birlikte besleme yaptık. Birimimiz veteriner hekimleri de burada yaşayan hayvanlarımızı kontrol etti. Böyle etkinliklerimize düzenli aralıklarla devam edeceğiz. Bu yağmurlu günde usanmadan özverili olarak çalışan arkadaşlarımızın ellerine sağlık, duyarlılıklarından dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İş Yerinde 15 Yıldır Sokak Hayvanlarını Misafir Ediyoröç

İş Yerinde 15 Yıldır Sokak Hayvanlarını Misafir Ediyor

Kuyrukları ve Yüzgeçleri Kesilmiş Onlarca Bebek Köpek Balığı Bulunduöç

Kuyrukları ve Yüzgeçleri Kesilmiş Onlarca Bebek Köpek Balığı Bulundu