in

Üniversite Öğrencileri Kedi ve Köpekler İçin Ev Yaptı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) İletişim Topluluğu öğrencileri, kediler ve köpekler için “ev” yaptırdı.

Sokak hayvanlarının yiyecek ve barınma ihtiyaçlarını karşılamak için öğrenciler, ahşap malzemeden 16 kedi ve 5 köpek evi yaptırıp, mama kampanyası düzenledi.

Karaman Belediyesi, KMÜ ve Şenler Kerestecilik’in de destek verdiği proje, kısa süre içerisinde hayata geçirildi.

Karaman Kedi ve Köpek Evi Projesi kapsamında ilk olarak kedi evleri sahipleriyle buluşturuldu. KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül’ün de iştirak ederek destek verdiği proje kapsamında evler, üniversite içerisinde ve il merkezinde çeşitli yerlere kuruldu.

universite ogrencilerinden kedi ve kopekler

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Rektör Akgül, öğrencileri, böyle bir sorumluluk projesi dolayısıyla tebrik ederek, “Hayvanlarımızın bu soğuk kış günlerinde sığınacağı yer olacak.” ifadelerini kullandı.

Akgül, projeye destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Proje hakkında gazetecilere açıklamada bulunan KMÜ İletişim Topluluğu Başkanı Gökhan Bakır da topluluklarının yeni olduğunu ve ilk faaliyetlerini gerçekleştirdiklerini söyledi.

İlk faaliyetlerinin canlılara yararı dokunacak kalıcı bir iş yapmak olduğunu belirten Bakır, “İlk toplantımızda ortaya bu düşünce atıldı ve tüm üyelerimiz tarafından benimsendi. Hemen arkasından görüşmelere başladık ve bir aylık süre sonunda kedi ve köpek evlerimizi ortaya çıkardık.” dedi.

Gökhan Bakır, projelerine destek veren başta Şenler Kerestecilik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şenolmak üzere Karaman Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Bağırgan ve Veteriner İşleri Müdürü İsmail Boz ile evcil hayvan ürünleri satıcısı Talha Doğan’a teşekkür etti.

Yorum

Yorum Ekle
  1. Bu projeyi hayata geçiren İLETİŞİM TOPLULUĞU başkanıyım.. Öncelikle tüm hayvan severlere kucak dolusu selamlarımı iletiyorum… Biz bu projenin tüm aşamaların da topluluk olarak zor şartlarda soğuk karaman iklimi ve derslerimizden fedakarlık yaparak sanayi de bizzat ustalarımızla beraber yaptık hiç bir çıkar gözetmeden sadece soğuk havalarda sokak kedi ve köpeklerin barınacak bir evi olsun ve yiyecek arayışına çıkmalarına gerek duymada kışı atlatsın istiyoruz… Hepimiz sıcak yuvamızdayız önümüzde yemeğimiz var… Bu canlıların suçu ne peki bu şartlarda yaşamlarını idame ediyorlar… Çoğu yakalandıkları basit hastalıklar yüzünden tedavi edilmediği için zamanla ağırlaşıp ölüyor… Bizler duyarlı birer vatandaş olarak sokağımız da ki hayvana bir tas yemek küçük bir yuva vermekle çok şey kaybetmeyiz… Unutmayın ki bizler DAĞLARA BUĞDAY EKİN MÜSLÜMAN KUŞLAR AÇ KALMASIN DİYEN BİR ÜMMETİN çocuklarıyız… Kedi rahatsız olmasın uyanmasın diye HIRKASINI KESEN BİR PEYGAMBERİN ümmetiyiz lütfen DUYARLI OLALIM BU HABERİ YAYALIM DEVAMI GELSİN BU PROJENİN HER İLDE YAPILSIN sekametle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

corumda patileri kesilmis yavru kedi olu bulundu

Çorum’da Patileri Kesilmiş Yavru Kedi, Ölü Bulundu

silopide tirin carptigi kopek tedaviye alindi

Silopi’de TIR’ın Çarptığı Köpek Tedaviye Alındı