in

Üniversite Kulübü ile El Ele Veren Belediyeden Sokak Hayvanlarına Yerinde Tedavi

İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kocaeli Üniversitesi Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü’nün kurmuş olduğu hayvan bakım alanında bulunan kimsesiz hayvanlar tedavilerini anında gerçekleştirdi.

İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, yardıma muhtaç halde olan hayvanlara uyguladığı anında ve yerinde tedavilerine devam ediyor. Bu kapsamda İzmit Belediyesi ve KOÜ Hayvan Dostları Kulübü işbirliğiyle, Umuttepe hayvan bakım alanındaki hayvanlara acil müdahalede bulunuldu. Veteriner İşleri Müdürü Dr. Mehmet Çetinkaya ve Veteriner Hekimi Mehmet Cengiz tarafından uygulanan muayeneler sonucunda tedavi edildi.

İZMİT BELEDİYESİ'NDEN SOKAK HAYVANLARINA YERİNDE TEDAVİ

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

SAĞLIK KONTROLLERİ VE AŞILAMA DEVAM EDİYOR

İzmit Belediyesi ekipleri, hasta hayvanların iyileşmeleri için gerekli müdahaleleri yaptıktan sonra yavru köpeklerin de ilk aşılarını gerçekleştirdi. İç dış parazit bakımları uygulanan yetişkin köpekleri de yerinde ziyaret eden ekipler, KOÜ Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü Koordinatör Hocası Prof. Dr. Fatma Budak ve kulüp gönüllüleri ile yapılan bu ortak çalışma sayesinde sahipsiz hayvanların sağlık kontrolü ve aşılama işlemlerine ara vermeden devam ediyor.

İZMİT BELEDİYESİ'NDEN SOKAK HAYVANLARINA YERİNDE TEDAVİ

ÇALIŞMALAR HAYVAN DOSTU İNSANLARLA BİRLİKTE DEVAM EDİYOR

İzmit Belediyesi bünyesinde çalışan, Veteriner İşleri Müdürü Dr. Mehmet Çetinkaya bu uygulamanın ilçe sınırları içerisinde kalmaması gerektiğinin önemini vurgulayarak Kocaeli geneline yayılmasını sağlamak için gerekli planlamalara başladıklarını belirtti. Bu uygulamayla birlikte İzmit’te kimsesiz hayvanlar dost canlısı insanların da desteğiyle sağlıklarına kavuşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buca Belediyesi, Sokaktaki Can Dostlarımız İçin Kış Hazırlığına Başladı

Sokaktaki Can Dostlarımız İçin Kış Hazırlığına Başladılar

Vatandaşlar Araçlarını Korumaya Aldı, Patili Dostlara Gün Doğdu

Uzmanlar Uyardı, Vatandaşlar Tedbir Aldı, Patili Dostlara Gün Doğdu!