in

Ulusu Çay’ında Toplu Balık Ölümleri Yaşanıyor

Bolu’nun Gerede ilçesindeki Ulusu Çayı’nda yüzlerce balık öldü. Gerede Kaymakamlığı balık ölümlerinin nedeninin belirlenmesi için çalışma başlattı.

Gerede Kürkçüler köyünden geçen Ulusu Çayı’nda yüzlerce balık öldü. Bölgede hayvanlarını otlatan köylüler tarafından fark edilen balık ölümleri ile ilgili ilçe kaymakamlığı tarafından inceleme başlatıldı. Köyde çobanlık yapan Hüseyin Eryılmaz, balıkların ölmesini ilçede bulunan deri fabrikalarının dereye saldığı zehirli atıkların neden olduğunu iddia ederek, “Tabakhanenin zehirli atıklarını salıyorlar, bütün hayvanlar zehirleniyor. Hatta benim ineklerde bile hastalık var. Geçen gün hastalananları iğneyle tedavi ettirdik. Çok fazla balık öldü. Ölenlerin bir kısmı akıntıyla gitti.” dedi.

Ulusu Çayında Toplu Balık Ölümünleri Yaşanıyor 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, ise balık ölümlerinin nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldığını ifade ederek, “Olayın bilgisini aldıktan sonra balık ölümlerinin yaşandığı alana giderek incelemelerde bulundum. Balık ölümleri ile ilgili Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerinden yardım istedik. Olay yerine gelen ekipler bölgede inceleme yaptıktan sonra sudan ve ölen balıklardan numuneler aldı” dedi.

Ulusu Çayında Toplu Balık Ölümünleri Yaşanıyor 1

Ünsal, alınan numunelerin incelenmesinin ardından balık ölümlerinin nedeninin ortaya çıkacağını belirterek, olayın yakından takip edildiğini, elde edilecek olan sonuçlara göre çalışmanın yapılacağını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayatını Evlatlarım Dediği 50 Hayvana Adadıöç

Hayatını ‘Evlatlarım’ Dediği 50 Hayvana Adadı

HKP Başkanı Nurullah Ankutöç

HKP Başkanı Nurullah Ankut’a ‘Kedi Davasında’ Hapis Cezası!